Zahrady Psinice

lokální produkty bez chemie

Jsme malá, rozvíjející se, ekologická farma, produkující bylinky, zeleninu, ovoce, vejce nebo květiny. Nepoužíváme chemii, pokud to není nezbytně nutné, a i tehdy volíme přírodě neškodící variantu.
Chováme slepičky, kačeny, ovce a par včelstev.
Naším cílem je vytvořit místo, kam si rádi přijedete pro naše produkty, nebo se jen podívat, projít se mezi záhony a užít si venkova.

S koupí chalupy na venkově jsme pořídili malou zahrádku. Bylo na ní pár ovocných stromů a pár tulipánů v zemi. A tak jsme začali s postupnými úpravami. Pořídili jsme nové ovocné keře, další ovocné stromy. S každou návštěvou zahradnictví jsme přivezli nové kytky, abychom je vyzkoušeli. Ne všechno přežilo. Ale nevzdali jsme to. Časem přibývala rajčata, papriky, okurky ... povedly se i cukety, dýně. Každý rok něco nového. Postupně jsme přišli na to, že si chceme vypěstovat co nejvíc věcí sami, a to hlavně bez použití chemie. Nesnažili jsme se dosáhnout metrákových výnosů krásného ovoce a zeleniny, ale naším cílem byly zdravé, chutné, domácí produkty, jako z ekologického zemědělství. Čerstvě utržené jsou totiž nejlepší. A měli bychom si uvědomit, že i pro nás samé je nejlepší konzumace veškerého ovoce a zeleniny nejlepší v době jejich přirozené plodnosti.

Budeme rádi, když ochutnáte naše produkty a budete stejně nadšeni, jako jsme my.

Staňte se Organizátorem společných nákupů a založte si Nákupní skupinu

Hledáme nadšence, kteří lokální dobroty rozšíří do svého okolí. Pomůžete nám?

jako Organizátor společných nákupů získáte 7,5 % z hodnoty každé objednávky

díky společné objednávce nakoupíte za férové ceny a získáte dopravu zdarma