S chutí podporujeme lokální výrobce a farmáře

Přicházíme s principem komunitního nakupování. Díky tomu vám umožníme prodávat ve velkoobchodním objemu za maloobchodní ceny přímo koncovým zákazníkům. Získejte předem jasný a dostatečný odbyt a dodávejte na jedno místo pro desítky lidí.

5 důvodů, proč se stát součástí Scuk.cz

Od vás přímo k zákazníkům

V cestě produktů k zákazníkovi nestojí žádný prostředník v podobě obchodního řetězce nebo dalšího dodavatele, doručujete je přímo a na jedno místo. Je na vás, do jaké lokality nebo vzdálenosti je budete zavážet. Určit si můžete také dny, kdy se vám závozy hodí. Využít můžete také naši logistiku.

Za dobrou cenu s dobrou marží

Protože vás propojíme přímo s koncovým zákazníkem, můžete své produkty prodávat za ceny, které jsou srovnatelné s těmi, za které je prodávate sami. Naše provize je v případě využití naší logistiky 25 %, tu si dělíme s Organizátorem společných nákupů, který získá 7,5 %.

S jasným odbytem a v dostatečném množství

Díky principu společného nakupování v Nákupních skupinách umíme zaručit dostatečný objem v objednávce. Víme moc dobře, že doručovat jeden produkt se nevyplatí, proto si můžete stanovit libovolnou minimální hodnotu objednávky. Získáte tak jistotu jasného odbytu už dopředu.

S platbou předem a bez náročného papírování

Všechno platí zákazníci předem a vybrané peníze vám pošleme v rámci vyučtování vždy k 1. a 15. dni v měsíci. Faktury za zboží za vás pro všechny zákazníky vystavíme a rozešleme, stejně jako je dáme k dispozici vám. Nechceme vás zatěžovat zbytečným papírováním.

Budete vidět a bude o vás slyšet

S radostí o vás řekneme světu a představíme vaši značku a příběh u nás na webu i na sociálních sítích. Komunity, které se okolo našeho projektu scuknou, budou vaše jméno s radostí šířit dát, protože když jim váš produkt zachutná, věřte, že si to nenechají pro sebe.

Naše provize

Férová provize patří prodejcům

Záleží nám na tom, abyste své produkty mohli prodávat za ceny s marží, která se vám vyplatí. Proto se můžete rozhodnout, zda pro závoz svého zboží využijete naši logistiku, nebo zboží zavezete po vlastní ose. V případě, že zavezete zboží sami, přímo do Nákupní skupiny, účtujeme si provizi pouze 15 % z koncové ceny produktů, kterou si sami nastavíte. K provizi musíme jako plátci DPH připočíst ještě 21 %. Pokud se rozhodnete využít naši logistiku a zavézt zboží na naše překladiště, odkud zajistíme rozvoz do jednotlivých Skupin, pak je provize 25 %. Provizi si vždy dělíme s Organizátory nákupů, ti získají 7,5 % jako odměnu za svou práci s organizací a výdejem objednávek.

Příklad výpočtu provize pro objednávku za 1000 Kč

  • 25 % provize z 1000 Kč je 250 Kč (75 Kč dostává Organizátor, 175 Kč zůstává Scuku)
  • Jako plátci DPH musíme k účtované provizi přičíst 21 % DPH, tedy 250 Kč * 1,21 = 302,5 Kč
  • Vám po odečtení provize a připočtení DPH pošleme 697,5 Kč (1000 Kč - 302,5 Kč)
  • Pokud jste také plátci DPH, stát vám DPH z naší provize (62,50 Kč) vrátí zpátky.

Jak funguje prodej na Scuk.cz?

Nákupní skupina od vás objedná

Princip společného nakupování je opřený o Nákupní skupiny a jejich Organizátory farmářských nákupů. Organizátor spustí společný nákup, jednotliví členové Skupiny nakoupí a předem zaplatí online, nemusíte se tak trápit s žádnými platbami. Nákup ve Skupině probíhá vždy 7 dní, poté vám přijde jedna hromadná objednávka. V případě, že využíváte naši logistiku, dostanete jednu hromadnou objednávku, kterou zavezete na naše překladiště.

Dáme vám čas na potvrzení objednávky

Když nákup ve Skupině skončí, pošleme vám seznam objednaného zboží a vy nám ještě finálně, nejpozději do druhého dne, potvrdíte, že všechno zboží skutečně máte. Pokud nebudete schopni některý produkt doručit, se zákazníky to vyřešíme a zaplacenou částku jim vrátíme.

Celou objednávku doručíte Organizátorovi nebo na naše překladiště

Celou objednávku pošlete nebo doručíte Organizátorovi na výdejní místo, popřípadě na naše překladiště, odkud to Organizátorům doručíme my. Protože zákazníci se na produkty těší, vždy je potřeba dodržet daný termín, do kdy zboží doručit. Zboží můžete dovézt sami nebo poslat spedicí. Pokud zavážíte přímo k Organizátorovi, je potřeba doručit čerstvé a chlazené zboží v den výdeje.

Organizátor vydá objednávky zákazníkům

Jakmile objednávku Organizátorovi doručíte, nemusíte se dál o nic starat. Pokud využíváte naši logistiku, zboží doručíte na naše překladiště, odkud zboží Organizátorovi doručíme my. Organizátor zboží pro všechny zákazníky připraví a následně jim ho předá. Svou férovou odměnu najdete nejpozději za 14 dní na svém bankovním účtu.

Důležité informace

Za jaké ceny mám na Scuku prodávat?

Prodejní ceny si můžete nastavit podle svého uvážení (pokud máte e-shop, doporučujeme nastavit stejné ceny) a při jejich stanovení nezapomeňte na naši provizi, která je při využití Sdruženého závozu 25 %. Mrkněte na příklad výpočtu výše na této stránce.

Jak je to s cenou dopravy?

Dopravu prodejcům neproplácíme. Díky vyššímu počtu objednávek, které od nás najednou získáte, by se vám mělo vyplatit vše zavést nebo poslat zdarma - v nastavení obchodu si můžete nastavit minimální výši objednávky. Pokud se vám to přesto nevyplatí, doporučujeme vám navýšit cenu produktů.

Jak je to s vystavením faktury?

Každý zákazník platí zboží předem, potřebuje tedy svůj daňový doklad. Nechceme vás zatěžovat zbytečným papírováním, proto faktury vystavíme a rozešleme za vás. Jsou označeny speciální číselnou řadou, kterou si můžete sami nastavit v administraci. Všechny faktury máte k dispozici ve svém profilu ke stažení a budeme vám je zasílat také s pravidelným vyúčtováním vždy jednou za 14 dní.

Pokud byste z nějakého důvodu nechtěli, abychom faktury vystavovali za vás, můžete si to tak nastavit.

Jak probíhá vyúčtování?

Vyúčtování směrem k vám děláme 1x za 14 dní, vždy k 1. a 15. v měsíci. Na účet vám zašleme částku sníženou o naši provizi a e-mailem také fakturu za provizi, která je již uhrazena zápočtem. Zároveň vám spolu s vyúčtováním zašleme veškeré faktury, které jsme za dané období vydali zákazníkům za vás. Nemusíte tak vystavovat žádné faktury, uděláme vše za vás.

Co když můžu zavážet jen na určitá místa a jen v určitých dnech?

Žádný problém. Budete mít status „Dodavatel na žádost“ a stačí, když předem uvedete, v jaké dny a kam zboží zavážíte. Pokud si vás Organizátor společných nákupů bude chtít přidat do svého nákupu, přijde vám nejprve žádost e-mailem, kde uvidíte termín i místo závozu, a je na vás, zda ji přijmete nebo odmítnete.

Co když se toho objedná víc, než jsem schopný dodat?

I to se může stát, proto vám vždy po skončení nákupu v Nákupní skupině posíláme souhrn celé objednávky ke kontrole. Pokud zjistíte, že některou z položek nemáte, z objednávky ji jednoduše odstraníte, my pak dáme vědět zákazníkům. Faktury zákazníkům vystavujeme až poté, co nám objednávku finálně potvrdíte.

Co když se toho objedná méně, než se mi vyplatí zavážet?

Ve svém profilu si můžete nastavit minimální výši objednávky, a pokud se nesplní, Nákupní skupinu zavážet nemusíte.

Nenašli jste odpověď?

Mrkněte na další časté dotazy

Přidejte se k nám

Pokud chcete prodávat na Scuk.cz, vytvořte si zde jednoduše svůj profil.

Co chcete na Scuk.cz hlavně prodávat? Pokud se hodí více kategorií, vyberte tu ve vašem sortimentu nejzastoupenější.

Nejdříve si vytvořte uživatelský účet