Vítejte na největších online farmářských trzích

710výdejních míst
370farmářů a výrobců
12160produktů

Nakupte farmářské dobroty online a vyzvedněte si nákup na jednom z výdejních míst.

Kvalitní a čerstvéBez zbytečné chemie
Doručení zdarmaBez minimální výše objednávky
Lokálně a udržitelněOd tuzemských farmářů a výrobců
Ověřená kvalita a původPodle našeho kodexu
Žebrák - středeční výdej
Nakupuje se

Žebrák - středeční výdej

Pavla Píďa Nešporová
Organizátorka

417 uživatelů

Nakupující

Adresa výdejního místa

Náměstí 10, Žebrák, okr. Beroun

Konec nákupu

po 24. 1. 23:59

Datum a čas výdeje

st 26. 1. 16:3017:30

Nejoblíbenější produkty


         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

Nakupte přímo od farmářů z pohodlí domovaJak to u nás funguje?

Nakupte přímo od farmářů z pohodlí domovaJak to u nás funguje?

Najděte svou Nákupní skupinu

Na Scuk.cz nakupujete v Nákupních skupinách. Každá z nich má své výdejní místo, na které je doprava zdarma a kde si budete vyzvedávat svou objednávku.

Nakupte online z pohodlí domova

Vybíráte ze široké nabídky od převážně lokálních farmářů a výrobců. Vaši objednávku farmářům odešleme pár dní před výdejem. Do té doby máte možnost doobjednávat další dobroty.

Vyzvedněte si objednávku

Svou objednávku si vyzvednete ve výdejní den. Připraví ji pro vás Organizátor vaší Nákupní skupiny v předem určený čas na adrese výdejního místa.

Novinky na Scuku


         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

         

           

    
   

Proč nakupovat na Scuku?

Pomáháme středním a menším farmářům a výrobcům

Věříme, že jsme země bohatá na šikovné farmáře a výrobce, kteří hospodaří udržitelně. Chceme, aby dobroty i od těch nejmenších byly dostupné po celé republice a aby za ně získali vždy férovou odměnu.

Podporujeme lokální ekonomiku a udržitelnost

Díky přímé objednávce bez dalšího prostředníka podpoříte lokální ekonomiku a hlavně samotné farmáře. Ti si u nás nastavují ceny sami.

Vytváříme sousedské komunity

Koncept společných nákupů s doručením na výdejní místo nám pomáhá snižovat náklady na dopravu. A nejen to! Při výdejích se stmelí sousedská komunita, zákazníci se mohou potkat nad dobrým jídlem, popovídat si a pravidelně se setkávat.

Nejoblíbenější farmáři a výrobci

Rybí zahrada

Středočeský kraj, Lážovice

aquaponická farma Lážovice

Naše farma - nově nazývaná RYBÍ ZAHRADA - začala vznikat v roce 2017 pod názvem "AQUAPONIA", jako první aquaponická farma velkých rozměrů ve střední Evropě. Průlomovým se stal rok 2018, kdy jsme se naučili využívat systém na jeho plnou kapacitu, a následně rok 2019, kdy došlo k velkému posunu v rostlinné produkci. Na jaře roku 2021 jsme se rozhodli změnit brand naší produkce na RYBÍ ZAHRADA, a to z důvodu rozšiřování sortimentu.

Hlavní myšlenkou výstavby této farmy byly a jsou tyto faktory:
Aquaponie je ekologickým zdrojem poskytujícím nezávadné potraviny a šetřící vodní zdroje. Jako taková může být součástí řešení více problémů. Jmenovitě se jedná o nedostatek vody na Zemi, znečištění vodních zdrojů hnojivy, a vzhledem k rostoucímu počtu světové populace, nedostatek potravin.

Vše děláme v souladu s přírodou a produkujeme absolutně nezávadnou rostlinnou produkci bez použití pesticidů či doplňkových hnojiv. Rybí produkce se může pochlubit bezvadným zdrojem bílkovin a Omega-3 nenasycených mastných kyselin. Tyto kyseliny snižují „špatný“ cholesterol, regulují tlak, snižují lepkavost krevních destiček a brání jejich hromadění v cévách (prevence kardiovaskulárních chorob), zlepšují obranyschopnost, mají protizánětlivé účinky a působí podpůrně při psychických problémech.

Aquaponický systém lze zjednodušeně definovat jako technologii chovu ryb a pěstování rostlin v recirkulačním systému, tzn. v systému, ve kterém voda cirkuluje a je znovu používána. Zjednodušeně lze říci, že v aquaponickém systému je možné ve stejné vodě chovat ryby a pěstovat například saláty, bylinky a rajčata. Principy čistění vody a koloběhu živin, na kterých aquaponie funguje, kopírují procesy probíhající ve volné přírodě. Vyčištěná voda může být v systému dále použita. Takto vzniklá uzavřená smyčka, která napodobuje přirozené procesy probíhající v řekách a jezerech.

První složkou aquaponického systému jsou chované ryby. Ryby jsou chovány v nádržích, ze kterých znečištěná voda odtéká přes mechanickou filtraci, odstraňující tuhé odpady, do hydroponické části s rostlinami. Voda očištěná od pevných odpadů prochází biofiltrem. Biofiltr poskytuje povrch pro bakterie, které přeměňují odpadní produkty ryb v živiny, které jsou pro rostliny využitelné. Rozpuštěné živiny, které jsou produkovány přímo rybami nebo vznikají mikrobiálním rozkladem rybích odpadních metabolitů, jsou rostlinami odčerpány v hydroponické části a čistá voda se vrací, přes systém ohřevu vody, do nádrží s rybami.

Naší snahou je poskytnout ekologicky nezávadné potraviny, které zároveň šetří vodní zdroje a životní prostředí. Tyto potraviny bychom rádi zpřístupnili velkému množství populace. Reflektujeme na trend dnešní doby, kdy je zákazník čím dál tím více zaměřen na původ potravin, ze kterých je jídlo které konzumuje připraveno.