SCUK Týniště a okolí

Hezký den,

založila jsem tuto skupinku proto, že kvalita potravin nabízených v supermarketech není úplně to pravé, čím bych chtěla krmit sebe a svoji rodinu...zajímá mě původ a kvalita toho, co kupuji...a věřím, že je nás tu takových více. Hledám proto další nakupující do naší týnišťské skupinky. Společně můžeme malým farmářům zajistit větší objednávky. My díky tomu nakoupíme produkty přímo od českých farmářů levněji a s dopravou zdarma.

A nakupování přes SCUK je navíc tak snadné - jednoduše vyberete a zaplatíte online a v danou dobu vyzvednete v MC Ratolest. Více o probíhajícím nákupu, nabízeném sortimentu, atd. se dozvíte po přidání do skupinky SCUK Týniště a okolí. Aktuality můžete také sledovat na facebooku https://www.facebook.com/groups/scuk.tyniste/ .

Těším se na společné nákupy a setkávání!

Šárka, organizátor skupiny SCUK Týniště a okolí

ŠF
Organizátor
Šárka Fofová
Nakupující
427 uživatelů
Sledovat skupinu na FB
Kdy a kde si jídlo vyzvednete

Místo výdeje
Komenského 106, Týniště nad Orlicí
Prodej končí
ne 24. 11. 23:59
Datum a čas výdeje
čt 28. 11. od 17:00 do 19:00

Jak to u nás funguje?

Připojte se do Nákupní skupiny

Nakupte online v Nákupní skupině

Vyzvedněte si nákup na výdejním místě

Vychutnejte si lokální dobroty

Nejoblíbenější výrobci & farmáři

Farma rodiny Němcovy

Farma rodiny Němcovy vychází z nejstarší tradice českého venkova, aby svým zákazníkům nabídla to nejlepší, co nám naše zem dává.
Naše farma klade důraz na kvalitu a nejmodernější technologie, které se zde spojují se staletými zkušenostmi a dovednostmi selského stavu.

Farma rodiny Němcovy byla založena v roce 1990. Začala hospodařit na dvaceti hektarech půdy a s dvanácti kusy skotu. Již následující rok se farma rozšířila o nové hospodářské objekty. V současné době naše farma hospodaří na téměř sto šedesáti hektarech zemědělské půdy a v našich stájích najdete sto padesát toho nejlepšího hovězího dobytka.

Farma rodiny Němcovy patří mezi nejlepší podniky zaměřené na zpracování mléčných produktů i proto, že se nachází v ekologicky nejčistší oblasti České republiky - Českomoravské vrchovině. Tato krajina dává svou rozmanitostí, podhorským charakterem, řídkým osídlením a panenskou přírodou ty nejlepší podmínky pro chov skotu.

V současnosti produkujeme 400 000 l mléka ročně. Nepoužíváme krmiva GMO a naše mléko je obohacené o omega-3 mastně nenasycené kyseliny. Přijďte a využijte možnosti našich exkurzí, které pořádáme pro naše zákazníky. Můžete se tak podívat po naší farmě, jak zde hospodaříme, uvidíte naše kuřata a jejich prostředí plné prostoru pro volný pohyb. Zároveň se můžete podívat i na naše prasátka, která mají podestýlku zásadně ze slámy.

Mezi hlavní zásady farmy patří hospodařit s respektem k životnímu prostředí.

S každým zakoupeným výrobkem farmy Němcových podporujete životní pohodu jejich zvířat.

Od roku 2007 farma zpracovává mléko ve vlastní mini-mlékárně. Zabývá se převážně výrobou bílých jogurtů a sýrů. Některé produkty získaly ocenění Regionální produkt Vysočiny.

Když jsme se rozhodovali na jaké skupiny mléčných výrobků se zaměřit, uvědomili jsme si, jak málo kvalitních produktů náš trh zastupují výrobky s pro-biotickými kulturami - jogurty, pro-biotické nápoje. Proto jsme se rozhodli vyrábět a dodávat na náš trh právě tyto kvalitní české výrobky. Jako doplněk k těmto produktům vyrábíme velmi kvalitní Farmářský tvaroh a sýry. Žádný z našich výrobků neobsahuje ve svém složení škrob, stabilizátor, e-čko, ani žádné další přísady nahrazující mléko, či prodlužující datum spotřeby.

Používáme výhradně kravské mléko a kultury, které jsou zapotřebí k tomu, aby z mléka byl kvalitní výrobek: jogurt (laktobacilus bulgaris), tvaroh, sýry, pro-biotický nápoj. Naši zákazníci mají možnost navštívit naši farmu a prohlédnout si její prostory. Mohou tak nahlédnout do zákulisí výroby těch nejkvalitnějších potravin.

Součástí našeho chovu je i plemeno prasat přeštických. V současné době toto plemeno prasat nemůže konkurovat moderním plemenům a jejich hybridům využívaných ve velkochovech. Pro přeštické prase je potřeba najít odpovídající využití, zejména v malochovech a ekologických chovech.

Maso přeštického černostrakatého prasete obsahuje nitrosvalový tuk. Oproti moderním plemenům, u kterých se šlechtitelé snaží dosáhnout co nejvíc libového masa, přeštické si zachovává šťavnatost a vynikající chuť vepřového. Je jemně prorostlé, na pohled se zdá jako "mramorované". Kuchaři jej nazývají "mléčné maso" a zpravidla považují za jeho hlavní výhodu, že není suché – je proto ideální pro přípravu minutek. Jeho další výhodou je, že není potřeba na pánev přidávat žádný tuk.

Kvalitu masa způsobuje především jeho prodloužená doba růstu, prasata dostávají krmnou dávku uzpůsobenou na míru a rozhodně nepoužíváme GMO krmiva.

Čerstvě utrženo

K pěstování a projektu Čerstvě utrženo jsme došli každý jinou cestou. Někdo se pro práci v zemědělství rozhodl už při studiu, další k ní dospěli přes projekty smysluplného využívání obnovitelných zdrojů nebo prostě z potřeby kvalitní české zeleniny a ovoce, jejichž nedostatek trápí každého z nás. A tak začala zrát myšlenka, jejíž plody právě sklízíme – vytvořit společenství nezávislých pěstitelů a přinést do obchodů to, co do nich skutečně patří: české ovoce a českou zeleninu vypěstované poctivě a s láskou tam, kde jsou doma.

Družstvo Čerstvě utrženo vzniklo začátkem roku 2017 a v současnosti je jeho produkce složena především z ovoce a zeleniny z farem a skleníků ve Velkých Němčicích, Mutěnicích, Hovoranech a Smržicích. Naše společná první úroda dozrála ještě v témže roce: voňavá a sladká rajčata několika vybraných odrůd, papriky, okurky, meruněk i další zelenina a ovoce. Hitem roku 2019 byly např. naše kanadské borůvky z Hovoran. Všechny naše farmy a skleníky vedou nadšení lidé, kteří pěstování zasvětili život a kteří za kvalitu každého kousku zeleniny či ovoce ručí vlastním jménem.

Vracíme do obchodů české ovoce a zeleninu. Jsme odbytové družstvo z Česka a věříme, že kvalitní zelenina a ovoce domácího původu, pěstované poctivě, šetrně k přírodě i lidem a bez zbytečné chemie, by měly být samozřejmostí. Že to jde, dokazují už teď plody z našich farem – voňavé a plné chuti, protože je necháváme skutečně dozrát. A navíc vždy čerstvé, jelikož za vámi necestují přes půl Evropy nebo z jiných kontinentů. Pojďme společně změnit současnou situaci. Není potřeba dovážet ze zahraničí to, co si dokážeme vypěstovat sami – a mnohem lépe. Stačí jen vědět, co je společný cíl nás všech: přirozeně zdravé a čerstvé potraviny s opravdovou chutí v regálech českých obchodů.

Proč naše ovoce a zelenina chutnají lépe?
Šťavnatá a krásně barevná na první pohled, s opravdovou chutí po prvním zakousnutí. Přesně jak to má být. Pečlivý výběr těch nejlepších odrůd je první část našeho tajemství. Tou druhou je pěstovat ovoce a zeleninu tam, kde ji poté nabízíme, u nás v Česku. Díky tomu můžeme každému plodu poskytnout čas plně dozrát a nabrat tu správnou chuť, vůni i barvu. Žádné týdny a tisíce kilometrů v kamionu. Pěkně za čerstva a bez zbytečného skladování do obchodu a pak rovnou na váš stůl.

S ohledem k přírodě i lidem
Věříme, že poctivě a ohleduplně vypěstované potraviny jsou nejen lepší, ale i zdravější. Proto se snažíme vedle vybudování důstojných pracovních podmínek pro naše zaměstnance také o co nejmenší dopad na přírodu kolem nás.

Naše rajčata
Aby vám naše rajčata chutnala, vybíráme pečlivě ty správné odrůdy. Malá nebo velká, do salátu nebo do omáčky, pro každou kategorii máme svého šampiona. Nehledáme podle nejvyššího výnosu, tím hlavním kritériem je pro nás vždycky chuť.

Kde chcete začít svůj kvalitní nákup?

ŠF

Šárka doporučuje

Hezký den, milí nakupující,

novinkou v tomto týdnu je Doubravský dvůr, který na Scuku dodával své mléčné výrobky nejprve na přímo v Olomouci a okolí. Od dalšího týdne i vy můžete ochutnat jejich úžasné sýry nebo jogurty. Co jsem tak koukala na nabídku, moc se mi zamlouvá. I ceny jsou velmi příznivé.

Z široké nabídky krásných koláčů, dortů, cheescaků, atd. si nově vyberete ten svůj od dodavatele Koláčové Království. Taky tedy vypadá jeden lépe než druhý.

Za dva týdny začíná prosinec, což znamená, že konečně přijde čas otevřít první okénko v adventním kalendáři. Pokud ten svůj zatím nemáte, nenechte si ujít kalendář z Janovy pece, který se skládá z papírových domečků a stromků. Pořídit si jej můžete s dobrotami typu müsli, ořechy apod., nebo jen prázdný, který si naplníte podle vlastního gusta. Další možností je pořídit čajový kalendář od Sonnentoru. A pozor! Odpoledne vás ve FB skupince upozorním ještě na jeden adventní kalendář...v prodeji bude od úterka od rána a vyroben byl pouze v počtu 60 ks.

Velmi zajímavou novinkou v nákupu je banánový džem s karamelem a modřínový sirup z mladých výhonků, který pro vás připravuje Horňácká farma.

A tento týden nezapomeňte také na OVOCŇÁK! Do Mikuláše už nebude a kapsičky i plátky jsou skvělou a zdravou součástí mikulášského balíčku. Pyré i mošty lze koupit i ve větších třílitrových baleních a používat třeba znovuplnitelné kapsičky. Z víček jednotlivě kupovaných kapsiček lze nyní zase poskládat spoustu zajímavých věcí. Stačí jich pár nasbírat a pak už se kreativitě a fantazii meze nekladou :)

Tak co vyzkoušíte?

Těším se na Vás při výdeji!

Šárka Fofová

Šárka Fofová
Organizátorka Skupiny