Nákupní skupinu může mít každý

Rozšiřte naši síť Nákupních skupin, usnadněte tak sobě i svému okolí nakupování potravin od malých a středních lokálních farmářů a pořádejte pravidelné společné nákupy. Máme skvělou myšlenku, ale bez vaší pomoci to nepůjde.

Co organizování společných nákupů přináší?

Jako Organizátor společných nákupů se můžete těšit na kvalitní lokální potraviny přímo od farmářů, radost vám ale udělá nejen to.

Získáte odměnu 7,5 % z hodnoty každé společné objednávky

Organizace společných nákupů si zaslouží ocenit, proto od nás Organizátor dostává odměnu 7,5 % z hodnoty každé objednávky. Vyplácíme ji přímo nebo v kreditech na další nákup pro sebe nebo pro svou komunitu.

Podpoříte lokální výrobce a farmáře

Většina produktů je od lokálních výrobců a farmářů, kteří díky vynechání obchodních řetězců nebo jiných prostředníků získávají za svou práci férovou odměnu. Výrobky jsou vždy 100% čerstvé a připravené na míru celé objednávce.

Objednáte kvalitní lokální produkty za dobrou cenu

Právě díky přímé objednávce od lokálních výrobců a farmářů bez dalšího prostředníka nakupujete kvalitní produkty levněji než v běžném obchodě. Doručení máte do svého výdejního místa zdarma.

Stmelíte komunitu, potkáte sousedy nebo získáte zákazníky

Jako Organizátor společných nákupů vytváříte příležitost k potkávání se. Rozvíjejte svou komunitu nebo si kolem sebe vytvořte novou, pravidelně se potkávejte se sousedy, objednávejte s kolegy nebo přilákejte nové tváře do svého obchůdku či kavárny.

Nebudete na to sami

Po odeslání formuláře vás budeme kontaktovat a projdeme s vámi vše, co potřebujete vědět. Společně založíme vaši Skupinu a domluvíme se na spuštění prvního nákupu. Pomůžeme vám najít zákazníky a ukážeme vám, jak Skupinu propagovat na Facebooku.

Pouze prověření výrobci a farmáři

Fandíme malým a středním lokálním výrobcům a farmářům, kteří mají kvalitní produkty jasného původu. S radostí podpoříme ty, kteří hospodaří udržitelným způsobem, ideálně na principech ekologického zemědělství.

V sortimentu najdete dle sezóny vše od ovoce a zeleniny přes maso a mléčné výrobky až po marmelády a vína nebo kávu. Pokud produkt není lokální, tak je rozhodně od ověřeného zdroje s jasným původem.

Organizování společných nákupů krok po kroku

Najděte si dobré místo pro vydání objednávek

Může to být na veřejném místě, kde se potkáváte s dalšími členy své komunity, v obchůdku nebo kavárně, ve firmě, kde pracujete, ale klidně i u vás doma, pokud k tomu máte vhodné podmínky. Je to na vás, kde si výdejní místo domluvíte.

Vyplňte formulář k založení Nákupní skupiny

Vyplněním formuláře odešlete svou žádost o založení Nákupní skupiny a brzy vás budeme kontaktovat. Nákupní skupina může být veřejná nebo soukromá. Do veřejné Skupiny se může každý přidat, do soukromé se přidají jen ti, které sami pozvete. Pozvánky můžete posílat e-mailem, sdílet na sociálních sítích nebo můžete využít letáky, které vám dáme k dispozici.

Začněte spravovat Skupinu a naplánujte první nákup

Jakmile společně Skupinu založíme, pomůžeme vám získat dostatek členů a naplánujeme spuštění prvního nákupu. Ze začátku budete mít na výběr až 3 lokální výrobce nebo farmáře podle vaší volby. Po několika nákupech a větším zájmu zákazníků se limit farmářů bude postupně navyšovat. Založíme vám také skupinu na Facebooku, s její správou vám pomůže Renata.

NÁŠ TIP: Máte ve svém okolí lokální výrobce nebo farmáře, které byste do své Skupiny chtěli přidat? Oslovte je a vyzvěte, ať se na Scuk.cz přidají!

Společně nakupte

Společný nákup běží 3 až 7 dní, záleží, jak to nastavíte. Po tuto dobu si členové Skupiny nakoupí, na co mají chuť. Každý platí sám za sebe předem online, takže nemáte žádné starosti s výběrem peněz. Připomeňte členům vaší Skupiny, že nákup běží příspěvkem ve skupině na Facebooku.

Připravte objednávky a scukněte se při výdeji

Po skončení nákupu mají prodejci obvykle 4 dny na dodání a vše vám přivezou nebo pošlou, proto buďte před výdejem i v den výdeje časově flexibilní. Naplánujte si dostatek času na rozdělení zboží podle objednávek jednotlivých členů vaší Skupiny.

NÁŠ TIP: Samotné scuknutí se nemusí být jen o předání. Klidně připravte třeba dobrou kávu a popovídejte si, je to na vás :-)

Důležité informace

Pravidelnost se vyplácí

Pokud je vaše Nákupní skupina veřejná, bude velmi oblíbená, když budete nákupy pořádat pravidelně, ideálně každý týden. Můžete tak společně objevovat stále nové dobroty od lokálních výrobců a farmářů. Je však pouze na jednotlivých členech Skupiny, jestli se přidají vždy, nebo jen občas.

Dodání společné objednávky

Produkty od výrobců a farmářů si můžete nechat zavézt přímo na místo výdeje, pokud je možné tam potraviny skladovat, nebo také k sobě domů, a pak je na místo výdeje jen převezete. Myslete na to, že pokud objednáváte chlazené zboží, je potřeba ho do převzetí přechovat v chladu. Po domluvě se můžeme domluvit na zapůjčení termoboxu, doporučujeme však spíš vlastní lednici je pro Scuk nákupy.

Miminální hodnota objednávky

Chceme lokální výrobce a farmáře podpořit tím, že jim přineseme pravidelný velkoobchodní objem, za který jim díky naší nízké provizi férově zaplatíme. Každý výrobce i farmář tak má danou minimální hodnotu objednávky, kterou je potřeba splnit. Hranice nebývá nijak vysoká a najdete ji v profilu u každého výrobce. Když budete mít dostatečný počet členů ve své Skupině (doporučujeme alespoň 20 členů), snadno na ni dosáhnete. Pokud ji přesto nenaplníte, je možné, že výrobce nebo farmář vaši objednávku odmítne.

Vyplacení odměny

Odměnu 7,5 % z hodnoty společné objednávky nám buď můžete vyfakturovat nebo vám ji připíšeme jako kredit na váš Scuk účet (1 kredit = 1 Kč) a můžete ji tak rovnou využít na nákup.

Pozvánky do Skupiny

Až si založíte svou Nákupní skupinu, přátele i známé snadno pozvete přes tlačítko „Pozvat přátele“, které najdete na stránce své Skupiny. Nezapomeňte také na sdílení své Skupiny na sociálních sítích jednoduchým kliknutím přímo ze stránky skupiny. Sdílejte se všemi svůj speciální slevový kód na 100 Kč na první nákup. Za každé použití dostanete 50 Kč pro sebe, které můžete použít na nákup. Tento kód najdete u svého profilu.

Kontrola přijetí objednávek

Výrobci mají po skončení nákupu 36 hodin na přijetí objednávky. Mohou vše přijmout, ale mohou také vše odmítnout. Někdy se může stát, že třeba koza nemá mléko nebo kvůli silnému dešti nelze sklízet zelenina. Je potřeba s tím počítat, chceme tím tak výrobcům vyjít vsříc. Výrobce může také objednávku přijmout jen částečně a některé výrobky nedodá. V takovém případě připíšeme zákazníkům kredity. V každém případě je potřeba zkontrolovat, že výrobci objednávky zaznamenali a v případě potřeby je konktatovat.

Jak řešit nedoručené nebo poškozené zboží

Občas se může stát, že výrobci objednávku nějakým nedopatřením nedoručí, nebo že se cestou poškodí. V takovém případě je potřeba zadat reklamace, které můžete zadat za všechny členy své Skupiny. Reklamace zadáte ve správě Skupiny ve výpisu nákupů u jména každého zákazníka. Zákazník může reklamaci zadat také sám, ale doporučujeme to spíš vyřídit za něj.

Co když si člen Skupiny nepřevezme svou objednávku

Určitě se bude stávat, že členové vaší Skupiny nestihnou objednávku vyzvednout, nebo že zapomenou. Doporučujeme se připomenout v den výdeje všem členům krátkým e-mailem, který můžete jednoduše poslat skrze stránku Skupiny. Nevyzvednuté objednávky řešte individuálně s každým členem. Pokud chcete, můžete se s ním domluvit na jiném termínu vyzvednutí, ale není to vaše povinnost. Zkuste ale vždy svým členům vyjít vsříc.

Příprava objednávky aneb taškování

Samotné taškování, čili vybalení zboží od výrobců a jeho rozdělení podle jednotlivých objednávek členů Skupiny, vám může zabrat docela dost času. Pokud nakopupí 25+ členů, může to klidně i pár hodin zabrat. Zkuste vyzvat členy své Skupiny, aby si pro nákup chodili s vlastními taškami, nebo košíky. Podpoříte tím tak ještě další dobrou věc :-)

Nenašli jste odpověď?

Mrkněte na další časté dotazy

Mějte vlastní Nákupní skupinu

Zaujala vás možnost mít vlastní Nákupní skupinu? Do formuláře vyplníte základní informace a brzy vás bude kontaktovat Markéta, která s vámi vše projde, pomůže Skupinu založit a rozjet. Chcete se nás na něco zeptat? Pište kdykoli na organizatori@scuk.cz nebo zavolejte na 730 561 359.