Roudnický Scuk - čtvrtek

Přišli jste až teď a chlazené zboží je vyprodáno? Využijte možnost nakoupit v mojí ÚTERNÍ skupině na.scuk.cz/roudnice-utery (Důvodem vyprodání chlazeného sortimentu je obrovský zájem o on-line nakupování a kapacity farmářů. Vyplatí se nakoupit, když trh začíná 😉.)
Omezili jsme scukávání, ale jedeme dál. Nákupy předáváme ve výdejním okénku, v rouškách a rukavicích, tedy téměř bezkontaktně. Nechce se vám do supermarketu, přidejte se k nám!
POZOR! Roudnický Scuk má NOVÉ VÝDEJNÍ MÍSTO. Nákupy vydáme na HUSOVĚ NÁMĚSTÍ v Roudnici n.L

Každý týden s námi do nákupu jde více než 120 dodavatelů. Farmáři, co se o svá zvířata starají s láskou. Šetří půdu a na zeleninu nepoužívají zbytečnou chemii. Čeští dodavatelé, kteří dělají svou práci poctivě. Na jejich výrobcích je to znát!

Princip společného nakupování je vlastně strašně jednoduchý:

  1. Připojte se do nákupní skupiny Roudnický Scuk na.scuk.cz/roudnice, pak budete vědět, jaké výrobky si můžete aktuálně koupit. Nakupujeme pravidelně od pondělí do neděle.

  2. Vyberte potraviny, bez kterých nemůžete být, které nutně potřebujete ochutnat nebo které Vás lákají. Přidejte si je do nákupního košíku a zaplaťe online. Klidně několikrát během týdne.

  3. Ve čtvrtek odpoledne si svůj nákup vyzvedněte na adrese: Husovo náměstí 54, Roudnice nad Labem.

No a to je vážně celé. Prostě společně podporujeme české farmáře a firmy, šetříme obaly a těžíme z toho, že když se nás víc spojí, tak máme dopravu zdarma. Při výdeji zboží není nutno nikam spěchat. Ráda s Vámi proberu, co v nabídce chybí a často i něco dobrého ochutnáte.

Přidejte se a s chutí do toho!
Těším se na shledání
Markéta

Organizátor
Markéta Havlatová
Nakupující
566 uživatelů
Sledovat skupinu na FB
Kdy a kde si jídlo vyzvednete

Místo výdeje
Husovo Náměstí 54, Roudnice nad Labem
Prodej končí
ne 12. 4. 23:59
Datum a čas výdeje
čt 16. 4. 16:0018:00

Jak to u nás funguje?

Připojte se do Nákupní skupiny

Nakupte online v Nákupní skupině

Vyzvedněte si nákup na výdejním místě

Vychutnejte si lokální dobroty

Nejoblíbenější výrobci & farmáři

Čerstvě utrženo - Mutěnice

K pěstování a projektu Čerstvě utrženo jsme došli každý jinou cestou. Někdo se pro práci v zemědělství rozhodl už při studiu, další k ní dospěli přes projekty smysluplného využívání obnovitelných zdrojů nebo prostě z potřeby kvalitní české zeleniny a ovoce, jejichž nedostatek trápí každého z nás. A tak začala zrát myšlenka, jejíž plody právě sklízíme – vytvořit společenství nezávislých pěstitelů a přinést do obchodů to, co do nich skutečně patří: české ovoce a českou zeleninu vypěstované poctivě a s láskou tam, kde jsou doma.

Družstvo Čerstvě utrženo vzniklo začátkem roku 2017 a v současnosti je jeho produkce složena především z ovoce a zeleniny z farem a skleníků ve Velkých Němčicích, Mutěnicích, Hovoranech a Smržicích. Naše společná první úroda dozrála ještě v témže roce: voňavá a sladká rajčata několika vybraných odrůd, papriky, okurky, meruněk i další zelenina a ovoce. Hitem roku 2019 byly např. naše kanadské borůvky z Hovoran. Všechny naše farmy a skleníky vedou nadšení lidé, kteří pěstování zasvětili život a kteří za kvalitu každého kousku zeleniny či ovoce ručí vlastním jménem.

Vracíme do obchodů české ovoce a zeleninu. Jsme odbytové družstvo z Česka a věříme, že kvalitní zelenina a ovoce domácího původu, pěstované poctivě, šetrně k přírodě i lidem a bez zbytečné chemie, by měly být samozřejmostí. Že to jde, dokazují už teď plody z našich farem – voňavé a plné chuti, protože je necháváme skutečně dozrát. A navíc vždy čerstvé, jelikož za vámi necestují přes půl Evropy nebo z jiných kontinentů. Pojďme společně změnit současnou situaci. Není potřeba dovážet ze zahraničí to, co si dokážeme vypěstovat sami – a mnohem lépe. Stačí jen vědět, co je společný cíl nás všech: přirozeně zdravé a čerstvé potraviny s opravdovou chutí v regálech českých obchodů.

Proč naše ovoce a zelenina chutnají lépe?
Šťavnatá a krásně barevná na první pohled, s opravdovou chutí po prvním zakousnutí. Přesně jak to má být. Pečlivý výběr těch nejlepších odrůd je první část našeho tajemství. Tou druhou je pěstovat ovoce a zeleninu tam, kde ji poté nabízíme, u nás v Česku. Díky tomu můžeme každému plodu poskytnout čas plně dozrát a nabrat tu správnou chuť, vůni i barvu. Žádné týdny a tisíce kilometrů v kamionu. Pěkně za čerstva a bez zbytečného skladování do obchodu a pak rovnou na váš stůl.

S ohledem k přírodě i lidem
Věříme, že poctivě a ohleduplně vypěstované potraviny jsou nejen lepší, ale i zdravější. Proto se snažíme vedle vybudování důstojných pracovních podmínek pro naše zaměstnance také o co nejmenší dopad na přírodu kolem nás.

Naše rajčata
Aby vám naše rajčata chutnala, vybíráme pečlivě ty správné odrůdy. Malá nebo velká, do salátu nebo do omáčky, pro každou kategorii máme svého šampiona. Nehledáme podle nejvyššího výnosu, tím hlavním kritériem je pro nás vždycky chuť.

Farma rodiny Němcovy

Farma rodiny Němcovy vychází z nejstarší tradice českého venkova, aby svým zákazníkům nabídla to nejlepší, co nám naše zem dává.
Naše farma klade důraz na kvalitu a nejmodernější technologie, které se zde spojují se staletými zkušenostmi a dovednostmi selského stavu.

Farma rodiny Němcovy byla založena v roce 1990. Začala hospodařit na dvaceti hektarech půdy a s dvanácti kusy skotu. Již následující rok se farma rozšířila o nové hospodářské objekty. V současné době naše farma hospodaří na téměř sto šedesáti hektarech zemědělské půdy a v našich stájích najdete sto padesát toho nejlepšího hovězího dobytka.

Farma rodiny Němcovy patří mezi nejlepší podniky zaměřené na zpracování mléčných produktů i proto, že se nachází v ekologicky nejčistší oblasti České republiky - Českomoravské vrchovině. Tato krajina dává svou rozmanitostí, podhorským charakterem, řídkým osídlením a panenskou přírodou ty nejlepší podmínky pro chov skotu.

V současnosti produkujeme 400 000 l mléka ročně. Nepoužíváme krmiva GMO a naše mléko je obohacené o omega-3 mastně nenasycené kyseliny. Přijďte a využijte možnosti našich exkurzí, které pořádáme pro naše zákazníky. Můžete se tak podívat po naší farmě, jak zde hospodaříme, uvidíte naše kuřata a jejich prostředí plné prostoru pro volný pohyb. Zároveň se můžete podívat i na naše prasátka, která mají podestýlku zásadně ze slámy.

Mezi hlavní zásady farmy patří hospodařit s respektem k životnímu prostředí.

S každým zakoupeným výrobkem farmy Němcových podporujete životní pohodu jejich zvířat.

Od roku 2007 farma zpracovává mléko ve vlastní mini-mlékárně. Zabývá se převážně výrobou bílých jogurtů a sýrů. Některé produkty získaly ocenění Regionální produkt Vysočiny.

Když jsme se rozhodovali na jaké skupiny mléčných výrobků se zaměřit, uvědomili jsme si, jak málo kvalitních produktů náš trh zastupují výrobky s pro-biotickými kulturami - jogurty, pro-biotické nápoje. Proto jsme se rozhodli vyrábět a dodávat na náš trh právě tyto kvalitní české výrobky. Jako doplněk k těmto produktům vyrábíme velmi kvalitní Farmářský tvaroh a sýry. Žádný z našich výrobků neobsahuje ve svém složení škrob, stabilizátor, e-čko, ani žádné další přísady nahrazující mléko, či prodlužující datum spotřeby.

Používáme výhradně kravské mléko a kultury, které jsou zapotřebí k tomu, aby z mléka byl kvalitní výrobek: jogurt (laktobacilus bulgaris), tvaroh, sýry, pro-biotický nápoj. Naši zákazníci mají možnost navštívit naši farmu a prohlédnout si její prostory. Mohou tak nahlédnout do zákulisí výroby těch nejkvalitnějších potravin.

Součástí našeho chovu je i plemeno prasat přeštických. V současné době toto plemeno prasat nemůže konkurovat moderním plemenům a jejich hybridům využívaných ve velkochovech. Pro přeštické prase je potřeba najít odpovídající využití, zejména v malochovech a ekologických chovech.

Maso přeštického černostrakatého prasete obsahuje nitrosvalový tuk. Oproti moderním plemenům, u kterých se šlechtitelé snaží dosáhnout co nejvíc libového masa, přeštické si zachovává šťavnatost a vynikající chuť vepřového. Je jemně prorostlé, na pohled se zdá jako "mramorované". Kuchaři jej nazývají "mléčné maso" a zpravidla považují za jeho hlavní výhodu, že není suché – je proto ideální pro přípravu minutek. Jeho další výhodou je, že není potřeba na pánev přidávat žádný tuk.

Kvalitu masa způsobuje především jeho prodloužená doba růstu, prasata dostávají krmnou dávku uzpůsobenou na míru a rozhodně nepoužíváme GMO krmiva.

Kde chcete začít svůj kvalitní nákup?

Markéta doporučuje

Krásný jarní den všem ☀️,
vyzvednout si čerstvé 🇨🇿 a poctivé farmářské 🚜 výrobky 🥐 můžeme v Roudnici nad Labem hned dvakrát v týdnu. A to vždy v úterý a ve čtvrtek ✌️. Nakupovat můžeme bez přestávky 7 dní v týdnu. Stačí jen vybrat si tu správnou Skupinu 😉.
📍 Aktuálně nakupujeme:
👉 na.scuk.cz/roudnice-utery na 14.4.2020 - máme maso mnoha druhů a výrobky z něj, mléko a mléčné výrobky, zeleninu, trvanlivé potraviny i další věci do kuchyně a domácnosti. Nakupujeme do středeční půlnoci 🕛(8.4.)
👉 na.scuk.cz/roudnice-ctvrtek na 16.4.2020 - nákup dnes začal a poběží do nedělní půlnoci!

🌷 Vyzvednout nákup v úterý 21.4. si bude moci ten, kdo nakoupí v týdnu od čtvrtka 9.4. do středy 15.4. na.scuk.cz/roudnice-utery
🌷 Vyzvednout nákup ve čtvrtek 23.4. si bude moci ten, kdo nakoupí v týdnu od pondělí 13.4. do neděle 19.4. na.scuk.cz/roudnice-ctvrtek
🌷 Vyzvednout nákup v úterý 28.4. si bude moci ten, kdo nakoupí v týdnu od čtvrtka 16.4. do středy 22.4. na.scuk.cz/roudnice-utery

Staňte se členem obou mých Skupin a můžete mezi nimi jednoduše přepínat. Nakupovaní jídla nikdy nebylo jednodušší 😍😉. Vyzvednutí zabere pár minut ✌️.
Těším se na vás u našeho výdejního okénka 😷 na Husově náměstí.❤️
Vaše Marketa 🌷

Markéta Havlatová
Organizátorka Skupiny