Scuk na Bezdínku

🍅 Podpořme společně vše dobré a poctivé 🍅

Vítám zde všechny zájemce o nakupování kvalitních potravin a výrobků od farmářů.
Zde jednoduše nakoupíte online a svůj nákup si vyzvednete na výdejním místě v Prodejně ze dvora na Farmě Bezdínek v Dolní Lutyni.

Nákupy poběží každý týden od pondělí do nedělní půlnoci, den závozu je naplánován vždy na středu. Samotný výdej potom probíhá ve středu od 16 do 17,30 hodin, příp. dle potřeby to řešíme individuálně. Doporučuji v případě rajčátek provést nákup až přímo na farmě, budou nejčerstvější. Navíc jako jediné v ČR jsou s certifikací Bez pesticidů ❤️

Dejte proto prosím o Skupině vědět svým přátelům, známým a sousedům, určitě možnost nákupu od farmářů také ocení. Aby to však farmářům dávalo smysl, potřebují od nás získat co největší objednávku. Přidejte se proto prosím ke Skupině, k ničemu se tím nezavazujete a můžete ji kdykoli opustit.

Nákupní skupinu na Scuku jsem založila, protože jsem velkou fanynkou podpory lokálních produktů a zasvětila jsem tomu i svoji profesi.
Těším se na naše společné nákupy :-)

Organizátorka
Monča

MZ
Organizátor
Monika Zábojníková
Nakupující
595 uživatelů
Máme Facebook skupinu
Kdy a kde si nákup vyzvednete

Místo výdeje
K Bezdínku 1515, Dolní Lutyně
okr. Karviná
Prodej končí
ne 3. 10. 23:59
Datum a čas výdeje
st 6. 10. 16:0017:30
čt 7. 10. 9:0017:00

Nejoblíbenější výrobci & farmáři

Farma rodiny Němcovy

Farma rodiny Němcovy vychází z nejstarší tradice českého venkova, aby svým zákazníkům nabídla to nejlepší, co nám naše zem dává.
Naše farma klade důraz na kvalitu a nejmodernější technologie, které se zde spojují se staletými zkušenostmi a dovednostmi selského stavu.

Farma rodiny Němcovy byla založena v roce 1990. Začala hospodařit na dvaceti hektarech půdy a s dvanácti kusy skotu. Již následující rok se farma rozšířila o nové hospodářské objekty. V současné době naše farma hospodaří na téměř sto šedesáti hektarech zemědělské půdy a v našich stájích najdete sto padesát toho nejlepšího hovězího dobytka.

Farma rodiny Němcovy patří mezi nejlepší podniky zaměřené na zpracování mléčných produktů i proto, že se nachází v ekologicky nejčistší oblasti České republiky - Českomoravské vrchovině. Tato krajina dává svou rozmanitostí, podhorským charakterem, řídkým osídlením a panenskou přírodou ty nejlepší podmínky pro chov skotu.

V současnosti produkujeme 400 000 l mléka ročně. Nepoužíváme krmiva GMO a naše mléko je obohacené o omega-3 mastně nenasycené kyseliny. Přijďte a využijte možnosti našich exkurzí, které pořádáme pro naše zákazníky. Můžete se tak podívat po naší farmě, jak zde hospodaříme, uvidíte naše kuřata a jejich prostředí plné prostoru pro volný pohyb. Zároveň se můžete podívat i na naše prasátka, která mají podestýlku zásadně ze slámy.

Mezi hlavní zásady farmy patří hospodařit s respektem k životnímu prostředí.

S každým zakoupeným výrobkem farmy Němcových podporujete životní pohodu jejich zvířat.

Od roku 2007 farma zpracovává mléko ve vlastní mini-mlékárně. Zabývá se převážně výrobou bílých jogurtů a sýrů. Některé produkty získaly ocenění Regionální produkt Vysočiny.

Když jsme se rozhodovali na jaké skupiny mléčných výrobků se zaměřit, uvědomili jsme si, jak málo kvalitních produktů náš trh zastupují výrobky s pro-biotickými kulturami - jogurty, pro-biotické nápoje. Proto jsme se rozhodli vyrábět a dodávat na náš trh právě tyto kvalitní české výrobky. Jako doplněk k těmto produktům vyrábíme velmi kvalitní Farmářský tvaroh a sýry. Žádný z našich výrobků neobsahuje ve svém složení škrob, stabilizátor, e-čko, ani žádné další přísady nahrazující mléko, či prodlužující datum spotřeby.

Používáme výhradně kravské mléko a kultury, které jsou zapotřebí k tomu, aby z mléka byl kvalitní výrobek: jogurt (laktobacilus bulgaris), tvaroh, sýry, pro-biotický nápoj. Naši zákazníci mají možnost navštívit naši farmu a prohlédnout si její prostory. Mohou tak nahlédnout do zákulisí výroby těch nejkvalitnějších potravin.

Součástí našeho chovu je i plemeno prasat přeštických. V současné době toto plemeno prasat nemůže konkurovat moderním plemenům a jejich hybridům využívaných ve velkochovech. Pro přeštické prase je potřeba najít odpovídající využití, zejména v malochovech a ekologických chovech.

Maso přeštického černostrakatého prasete obsahuje nitrosvalový tuk. Oproti moderním plemenům, u kterých se šlechtitelé snaží dosáhnout co nejvíc libového masa, přeštické si zachovává šťavnatost a vynikající chuť vepřového. Je jemně prorostlé, na pohled se zdá jako "mramorované". Kuchaři jej nazývají "mléčné maso" a zpravidla považují za jeho hlavní výhodu, že není suché – je proto ideální pro přípravu minutek. Jeho další výhodou je, že není potřeba na pánev přidávat žádný tuk.

Kvalitu masa způsobuje především jeho prodloužená doba růstu, prasata dostávají krmnou dávku uzpůsobenou na míru a rozhodně nepoužíváme GMO krmiva.

Čerstvě utrženo farma Velké Němčice

Čerstvě utrženo vzniklo začátkem roku 2017 a za tuto poměrně krátkou dobu existence již stihlo nakrmit Českou republiku miliony kusů voňavého a chutného ovoce a zeleniny.

Díky moderním technologiím dokážou zkušení farmáři z Čerstvě utrženo zajistit zelenině po celý rok ideální podmínky pro růst, navíc díky využití přirozené biologické ochrany bez použití pesticidů. Celoročně si tedy můžeme dopřávat lokálně pěstovaná rajčata a okurky s pravou, svěží chutí, na kterou si všichni pamatujeme ještě z dětství z prázdnin u babičky a dědy.

V sezóně pěstuje Čerstvě utrženo také ovoce – sladké borůvky, meruňky, maliny, jahody a třešně, které se výborně hodí do koláčů, smoothies, na snídaně s palačinkami či jogurtem, nebo jen tak – každý den pár kousků pro zdraví.

Ovoce a zelenina od Čerstvě utrženo se sbírá každý den čerstvá a v optimální fázi zralosti. Nemusí tedy dozrávat v ochranných atmosférách, jak tomu často bývá u produktů dovezených ze zahraničí. Značka Čerstvě utrženo je tak pro zákazníky garancí kvality a lokálního původu. Navíc se ke svojí oblíbené odrůdě mohou vždy opakovaně vracet a bez problémů ji v záplavě ostatních produktů najít.

Kde chcete začít svůj kvalitní nákup?