Jde vlastně o přední nohu jehněte, od kolínka nahoru. Jehněčí plec je plná kolagenu, a proto je vždy šťavnatá a chutná. Tato partie je vhodná především na pomalé pečení a dlouhé dušení.
Jehněčí plec bez kosti se hodí především na ragú, dušení a různé úpravy mletého masa, které můžete libovolně dále dochucovat a míchat třeba s jinými druhy mletiny. Na Balkánu je jehněčí jedním ze čtyř druhů mas, které tvoří legendární pochoutku z grilu, pljeskavicu. Ve vhodných kombinacích (např. s řeckým jogurtem, citrusy a čerstvou mátou) jsou z jehněčího mletého excelentní neokoukané hamburgery.
Převážně v arabské, indické nebo řecké kuchyni se z jehněčí plece dělá mleté (kebab, musaka, kofta), v Anglii a Skotsku potom tradiční slaný „koláč” Shepherd’s pie.
Po otevření ihned spotřebujte.
Zavakuované maso od zvířat z farmářského chovu může mít po vybalení specifickou vůni. Ta je zcela přirozená a vzniká zráním masa v obalu. Pokud byl obal neporušený, není tato vůně nijak na závadu. Po vybalení doporučujeme nechat maso chvíli vydýchat.