Hluboká nad Vltavou

Dobrý den, jmenuji se Lucie a vítám Vás v naší malé hlubocké skupince. Budeme zde společně online nakupovat farmářské dobroty za příznivé ceny, které si následně vyzvednete v Hluboké nad Vltavou na adrese Jiráskova 250. Výdej bude probíhat ve středu, v podvečerních hodinách, případně dle individuální domluvy. Telefon na mě je: 608/958565. Nákup probíhá každý týden, objednávat můžete od úterý do neděle.

LV
Organizátor
Lucie Vítovcová
Nakupující
394 uživatelů
Sledovat skupinu na FB
Kdy a kde si jídlo vyzvednete

Místo výdeje
Jiráskova 250, Hluboká nad Vltavou
Prodej končí
ne 22. 9. 23:59
Datum a čas výdeje
st 25. 9. od 16:00 do 18:30

Jak to u nás funguje?

Připojte se do Nákupní skupiny

Nakupte online v Nákupní skupině

Vyzvedněte si nákup na výdejním místě

Vychutnejte si lokální dobroty

Nejoblíbenější výrobci & farmáři

Farma rodiny Němcovy

Farma rodiny Němcovy vychází z nejstarší tradice českého venkova, aby svým zákazníkům nabídla to nejlepší, co nám naše zem dává.
Naše farma klade důraz na kvalitu a nejmodernější technologie, které se zde spojují se staletými zkušenostmi a dovednostmi selského stavu.

Farma rodiny Němcovy byla založena v roce 1990. Začala hospodařit na dvaceti hektarech půdy a s dvanácti kusy skotu. Již následující rok se farma rozšířila o nové hospodářské objekty. V současné době naše farma hospodaří na téměř sto šedesáti hektarech zemědělské půdy a v našich stájích najdete sto padesát toho nejlepšího hovězího dobytka.

Farma rodiny Němcovy patří mezi nejlepší podniky zaměřené na zpracování mléčných produktů i proto, že se nachází v ekologicky nejčistší oblasti České republiky - Českomoravské vrchovině. Tato krajina dává svou rozmanitostí, podhorským charakterem, řídkým osídlením a panenskou přírodou ty nejlepší podmínky pro chov skotu.

V současnosti produkujeme 400 000 l mléka ročně. Nepoužíváme krmiva GMO a naše mléko je obohacené o omega-3 mastně nenasycené kyseliny. Přijďte a využijte možnosti našich exkurzí, které pořádáme pro naše zákazníky. Můžete se tak podívat po naší farmě, jak zde hospodaříme, uvidíte naše kuřata a jejich prostředí plné prostoru pro volný pohyb. Zároveň se můžete podívat i na naše prasátka, která mají podestýlku zásadně ze slámy.

Mezi hlavní zásady farmy patří hospodařit s respektem k životnímu prostředí.

S každým zakoupeným výrobkem farmy Němcových podporujete životní pohodu jejich zvířat.

Od roku 2007 farma zpracovává mléko ve vlastní mini-mlékárně. Zabývá se převážně výrobou bílých jogurtů a sýrů. Některé produkty získaly ocenění Regionální produkt Vysočiny.

Když jsme se rozhodovali na jaké skupiny mléčných výrobků se zaměřit, uvědomili jsme si, jak málo kvalitních produktů náš trh zastupují výrobky s pro-biotickými kulturami - jogurty, pro-biotické nápoje. Proto jsme se rozhodli vyrábět a dodávat na náš trh právě tyto kvalitní české výrobky. Jako doplněk k těmto produktům vyrábíme velmi kvalitní Farmářský tvaroh a sýry. Žádný z našich výrobků neobsahuje ve svém složení škrob, stabilizátor, e-čko, ani žádné další přísady nahrazující mléko, či prodlužující datum spotřeby.

Používáme výhradně kravské mléko a kultury, které jsou zapotřebí k tomu, aby z mléka byl kvalitní výrobek: jogurt (laktobacilus bulgaris), tvaroh, sýry, pro-biotický nápoj. Naši zákazníci mají možnost navštívit naši farmu a prohlédnout si její prostory. Mohou tak nahlédnout do zákulisí výroby těch nejkvalitnějších potravin.

Součástí našeho chovu je i plemeno prasat přeštických. V současné době toto plemeno prasat nemůže konkurovat moderním plemenům a jejich hybridům využívaných ve velkochovech. Pro přeštické prase je potřeba najít odpovídající využití, zejména v malochovech a ekologických chovech.

Maso přeštického černostrakatého prasete obsahuje nitrosvalový tuk. Oproti moderním plemenům, u kterých se šlechtitelé snaží dosáhnout co nejvíc libového masa, přeštické si zachovává šťavnatost a vynikající chuť vepřového. Je jemně prorostlé, na pohled se zdá jako "mramorované". Kuchaři jej nazývají "mléčné maso" a zpravidla považují za jeho hlavní výhodu, že není suché – je proto ideální pro přípravu minutek. Jeho další výhodou je, že není potřeba na pánev přidávat žádný tuk.

Kvalitu masa způsobuje především jeho prodloužená doba růstu, prasata dostávají krmnou dávku uzpůsobenou na míru a rozhodně nepoužíváme GMO krmiva.

Z Podblanicka bez éček

Jsme manželé Petra a Mirek Matouškovi z Vlašimi. Výrobou masných výrobků a prodejem masa se zabýváme více než 10 let. V roce 2019 jsme práci a zábavu spojili do projektu "Z Podblanicka bez ÉČEK".

Naše rodina poráží jatečná zvířata a vyrábí masné výrobky již více než 100 let. V posledních 20 letech v nově vybudované provozovně v obci Kondrac (jatky, bourárna, masná výroba) a právě tam oba dva pracujeme. Na jatkách jsme na vlastní oči viděli, že kvalita, stáří, plemeno atd. jatečných zvířat výrazně ovlivňuje kvalitu masa. V běžné tržní síti je obtížné výjimečnou produkci odlišit od té běžné a právě proto nás zaujal projekt SCUK, kde je možné ji nabídnout a prodat. V případě masa se jedná o kvalitní jatečná zvířata z menších chovů v regionu a v případě masných výrobků o produkci, kde jsme si sami vybrali vhodné maso a suroviny k výrobě - a to vše bez chemie.

Snažíme se, aby naše výrobky i při vynechání konzervantů, stabilizátorů a dalších "É" pomocníků byly zdravotně nezávadné, chutné a vzhledově pěkné.

Tak je vyzkoušejte, ať víme jestli se nám to daří! :-)

Kde chcete začít svůj kvalitní nákup?

LV

Lucie doporučuje

Krásný den všem gurmánům :) S novým týdnem přichází nový nákup a hned na začátek mám důležité upozornění. Potřebovala bych výjimečně přesunout výdejní den ze středy na čtvrtek. Takže, výdejní den bude pro tento nákup čtvrtek, 26.9., byť v systému uvidíte napsanou středu.

A teď už novinka pro tento týden:
Naše kaše - v nabídce jsou nově čerstvé a poctivé kaše, dezerty a pomazánky. Jsou bez přidaného rafinovaného cukru, živočišných produktů, konzervantů, bez sóji, z přirozeně bezlepkových surovin. Všechny produkty jsou čerstvé a musí se uchovávat v chladničce.

Novinkou, co rozhodně stojí za ochutnání, jsou kokosové muffiny od Pečení na přání od Markéty. Ty jsou připravené v Low Carb neboli nízkosacharidové verzi, takže v nich nenajdete běžnou mouku ani cukr. Jsou přirozeně bezlepkové a slazené jen přírodním sladidlem xylitolem, který nezvyšuje hladinu cukru v krvi.

Budu se na vás těšit a přeji příjemné nakupování z pohodlí domova či kanceláře ;-)
Vaše Lucie

Lucie Vítovcová
Organizátorka Skupiny