Orlickoústecký Scuk s Martinou - výdej čtvrtek

Vítám vás v Orlickoúteckém Scuku,

moje jméno je Martina Hrabovská a mám doma dva kluky 4letého a 2letého. Pro svoji rodinu chci to nejlepší a už mě nebavilo nakupovat v supermarketu, takže jsem to vzala do vlastních rukou a založila Scuk v Ústí nad Orlicí.

V tuto chvíli můžete v naší skupině nakoupit širokou škálu potravin, eko drogerie a kosmetiky. Kromě stálého sortimentu zařazujeme jednou měsíčně Mlýn Korunka z Číčové u Kostelce nad Orlicí. Dělejte si proto raději zásobu mouky cca na ten měsíc. :-)

Pro zájemce můžu po domluvě připravit kvásek na pečení domácího chleba, ke kterému ráda přidám instrukce, jak ho uchovávat, množit a přidám nějaký ten recept na chléb nebo třeba housky. :)

Vyzvedávat své objednávky si můžete v Rybárně u Svobodů v Ústí nad Orlicí - Hylvátech, ulice Potoční 184.

Doporučuji přidat se také do Facebookové skupiny, kde pravidelně představuji novinky v sortimentu, přidávám svoje doporučení nebo recepty. To vše vám může pomoci se lépe zorientovat v široké nabídce.

Těším se na viděnou.

Martina

MH
Organizátor
Martina Hrabovská
Nakupující
583 uživatelů
Sledovat skupinu na FB
Kdy a kde si jídlo vyzvednete

Místo výdeje
Potoční 184, Ústí nad Orlicí
Prodej končí
ne 5. 4. 23:59
Datum a čas výdeje
čt 9. 4. 16:0019:00

Jak to u nás funguje?

Připojte se do Nákupní skupiny

Nakupte online v Nákupní skupině

Vyzvedněte si nákup na výdejním místě

Vychutnejte si lokální dobroty

V této Skupině již nelze tento týden nakoupit

Výdejní místo této Nákupní skupiny má omezené prostory pro skladování zboží, a tak Organizátor nastavil týdenní limit na celkovou hodnotu společného nákupu. Limit pro tento týden byl již dosažen, bohužel tedy nemůžeme přijímat další objednávky. Obvykle však nákupy probíhají každý týden, a pokud se připojíte ke Skupině, pošleme vám e-mail hned, jak se spustí další nákup. Zkuste se také podívat, jestli nemáte v okolí nějakou další Skupinu se spuštěným nákupem, která nemá nastavený nebo vyčerpaný limit pro tento týden.

Nejoblíbenější výrobci & farmáři

Farma rodiny Němcovy

Farma rodiny Němcovy vychází z nejstarší tradice českého venkova, aby svým zákazníkům nabídla to nejlepší, co nám naše zem dává.
Naše farma klade důraz na kvalitu a nejmodernější technologie, které se zde spojují se staletými zkušenostmi a dovednostmi selského stavu.

Farma rodiny Němcovy byla založena v roce 1990. Začala hospodařit na dvaceti hektarech půdy a s dvanácti kusy skotu. Již následující rok se farma rozšířila o nové hospodářské objekty. V současné době naše farma hospodaří na téměř sto šedesáti hektarech zemědělské půdy a v našich stájích najdete sto padesát toho nejlepšího hovězího dobytka.

Farma rodiny Němcovy patří mezi nejlepší podniky zaměřené na zpracování mléčných produktů i proto, že se nachází v ekologicky nejčistší oblasti České republiky - Českomoravské vrchovině. Tato krajina dává svou rozmanitostí, podhorským charakterem, řídkým osídlením a panenskou přírodou ty nejlepší podmínky pro chov skotu.

V současnosti produkujeme 400 000 l mléka ročně. Nepoužíváme krmiva GMO a naše mléko je obohacené o omega-3 mastně nenasycené kyseliny. Přijďte a využijte možnosti našich exkurzí, které pořádáme pro naše zákazníky. Můžete se tak podívat po naší farmě, jak zde hospodaříme, uvidíte naše kuřata a jejich prostředí plné prostoru pro volný pohyb. Zároveň se můžete podívat i na naše prasátka, která mají podestýlku zásadně ze slámy.

Mezi hlavní zásady farmy patří hospodařit s respektem k životnímu prostředí.

S každým zakoupeným výrobkem farmy Němcových podporujete životní pohodu jejich zvířat.

Od roku 2007 farma zpracovává mléko ve vlastní mini-mlékárně. Zabývá se převážně výrobou bílých jogurtů a sýrů. Některé produkty získaly ocenění Regionální produkt Vysočiny.

Když jsme se rozhodovali na jaké skupiny mléčných výrobků se zaměřit, uvědomili jsme si, jak málo kvalitních produktů náš trh zastupují výrobky s pro-biotickými kulturami - jogurty, pro-biotické nápoje. Proto jsme se rozhodli vyrábět a dodávat na náš trh právě tyto kvalitní české výrobky. Jako doplněk k těmto produktům vyrábíme velmi kvalitní Farmářský tvaroh a sýry. Žádný z našich výrobků neobsahuje ve svém složení škrob, stabilizátor, e-čko, ani žádné další přísady nahrazující mléko, či prodlužující datum spotřeby.

Používáme výhradně kravské mléko a kultury, které jsou zapotřebí k tomu, aby z mléka byl kvalitní výrobek: jogurt (laktobacilus bulgaris), tvaroh, sýry, pro-biotický nápoj. Naši zákazníci mají možnost navštívit naši farmu a prohlédnout si její prostory. Mohou tak nahlédnout do zákulisí výroby těch nejkvalitnějších potravin.

Součástí našeho chovu je i plemeno prasat přeštických. V současné době toto plemeno prasat nemůže konkurovat moderním plemenům a jejich hybridům využívaných ve velkochovech. Pro přeštické prase je potřeba najít odpovídající využití, zejména v malochovech a ekologických chovech.

Maso přeštického černostrakatého prasete obsahuje nitrosvalový tuk. Oproti moderním plemenům, u kterých se šlechtitelé snaží dosáhnout co nejvíc libového masa, přeštické si zachovává šťavnatost a vynikající chuť vepřového. Je jemně prorostlé, na pohled se zdá jako "mramorované". Kuchaři jej nazývají "mléčné maso" a zpravidla považují za jeho hlavní výhodu, že není suché – je proto ideální pro přípravu minutek. Jeho další výhodou je, že není potřeba na pánev přidávat žádný tuk.

Kvalitu masa způsobuje především jeho prodloužená doba růstu, prasata dostávají krmnou dávku uzpůsobenou na míru a rozhodně nepoužíváme GMO krmiva.

První kuřecí farma

V Červeném Hrádku jsme v letošním roce postavili novou halu pro chov kuřat, abychom Vám mohli nabídnout kvalitu, která není v České republice často dostupná. Kuřata rostou 57 - 70 dnů, mají standartní režim dne a noci a jsou krmena kukuřicí, ječmenem a pšenicí bez GMO.
Důležitým aspektem je fakt, že jsou kuřata chována eticky, což se významně podílí na jejich výjimečné chuti a kvalitě masa. Porážka je přímo na farmě a kuřata tak nejsou vystavována stresu během transportu, jak tomu často bývá.

Nezbývá, než naše kuře ochutnat a o kvalitě se přesvědčit u Vás doma.

MH

Martina doporučuje

Hezký den, milí zákazníci,

opět spouštím nový nákup. Bohužel tyto týdny je limit skupiny, i přes přidání další lednice, velmi rychle naplněn, obvykle během prvních 2 dnů, proto doporučuji neotálet.

Tento týden nepřehlédněte nové farmáře a výrobce. Už v průběhu minulého týdne se nám přidala První kuřecí farma. Milovníky poctivých hranolek určitě potěší Faency fries, mimo hranolek mají v nabídce také dipy. Dalším dodavatele je Melememaso nebo se nám vrací oblíbený Pštrosí Vršek Wieder, který má akci na pštrosí vejce, můžete ho tak teď vyzkoušet za nižší cenu.

Do nákupu jsem také zařadila Mlýn Korunka z Číčové u Kostelce nad Orlicí. Nevím, jak u vás, ale já mám teď celkem velkou spotřebu mouky, tak je třeba ji doplnit. :) Znovu budou v nabídce asi za měsíc.

Doporučuji také kouknout do nabídky ostatních našich lokálních dodavatelů, třeba Statek Bulvovi z Makova u Litomyšle, Bio&Ceeport z Dolní Hedeče a nebo viděli jste už úžasnou nabídků různých sýrů z Farma Heřmanice, kterou neustále upravují a rozšiřují?

Výdej bude probíhat ve čtvrtek 2.4.2020 v rybárně u Svobodů opět bezkontaktní formou.

Buďte na sebe opatrní.

Vaše organizátorka Martina

Martina Hrabovská
Organizátorka Skupiny