Srdcovka

Vyzvedněte si svou objednávku v příjemné vinohradské restauraci Srdcovka. Návštěvu si můžete zpříjemnit lahodnou fair trade kávou Tiktak a domácím zákuskem nebo pivem z lokálního minipivovaru Kocour. A pokud vás přepadne hlad, objednejte si něco dobrého k jídlu - na výběr je vždy jedno vegetariánské jídlo a jedno s farmářským masem. Objednávku vám vydá přímo majitelka restaurace Lucka :-)

Organizátor
Lucie Hlaváčková
Nakupující
189 uživatelů
Sledovat skupinu na FB
Kdy a kde si jídlo vyzvednete

Místo výdeje
Hradešínská 2390/51, Praha 10
Prodej končí
ne 21. 4. 23:59
Datum a čas výdeje
st 24. 4. 16:30 – čt 25. 4. 20:00

Jak to u nás funguje?

Připojte se do Nákupní skupiny

Nakupte online v Nákupní skupině

Vyzvedněte si nákup na výdejním místě

Vychutnejte si lokální dobroty

Nejoblíbenější výrobci & farmáři

František Mikoláš - Mlékárna Krhanice

Na farmě v Krhanicích nabízíme našim zákazníkům čerstvé mléko i mléčné výrobky, vyrobené z našeho mléka a za použití přírodních ingrediencí, což z nich dělá chuťově výjimečné produkty na českém trhu.

Pan Mikoláš začal hospodařit v r. 1991 a v současné době spravuje dvě vlastní farmy, na kterých chová mléčné černostrakaté plemeno holštýnský skot. V Krhanicích má ustájeny dojnice, kterých je přibližně 280 ks a denně nadojí kolem 6 500 lt mléka. Na druhé farmě v Krňanech, se chová mladý skot, který čítá přibližně 230 ks telat a jalovic, které jsou určeny pro obměnu stáda. Všechna zvířata mají celoročně možnost pobytu na pastvinách. Hospodaří na 950 ti hektarech zemědělské půdy, z toho 300 ha orné, 320 ha luk, 330 ha pastvin. Majitel farmy vybudoval v r. 2014 mini mlékárnu a začal s výrobou a prodejem vlastních mléčných výrobků. Přímo na farmě Krhanice je instalován mléčný automat, kde si kupují samoobslužně vynikající čerstvé mléko zákazníci podle potřeby. Rozvoz výrobků je prováděn vlastní dopravou vozem s instalovaným chlazením.

Moji rodiče celý život pracovali v zemědělství. Já jsem po ukončení školy nesměl z politických důvodů v zemědělství pracovat, musel jsem odejít pracovat jako lesní dělník do pohraničí Po sametové revoluci, v roce 1991 jsem obnovil rodinnou tradici a začal hospodařit na 15 -ti hektarech, které patřily mým rodičům. Rychle jsem pochopil, že takto malá výroba není do budoucna možná, pronajal jsem si pole od majitelů z Krhanice a okolních vsí a v současné době hospodařím na 950 ha půdy. Od začátku mě zajímala živočišná výroba, speciálně výroba mléka. Nyní vlastním 280 ks holštýnských dojnic, které chovám po většinu roku na pastvinách kolem farmy. Veškeré mléko jsem dodával do mlékáren. Po přesvědčování obyvatel, abych jim prodával syrové kravské mléko, jsem v roce 2011 vyřídil všechny formality a zabudoval do zdi mléčnice mléčný automat. Mléko začalo všem chutnat a začali k nám jezdit i ze vzdálenějších míst. Čím více lidí k nám jezdilo, tím více se jich ptalo po faremních mléčných výrobcích. V roce 2012 jsem vybudoval mini mlékárnu. Tato produkce brzy nestačila, tak po velké rekonstrukci začala výroba ve větším.

V současné době nabízíme pasterizované mléko, jogurt, máslo, ghí přepuštěné máslo, smetanu ke šlehání, zakysanou smetanu, kefírové mléko, tvaroh, zrající sýry (pivní, romadur), balkánský sýr, čerstvý sýr, eidam.

Mléčné výrobky dodáváme do okolních obchodů. Máme také svoji prodejnu přímo na farmě. V blízkosti prodejny můžete vidět pasoucí se dojnice, ale i nedávno narozená telátka v boudičkách, což je lákadlem hlavně pro děti.


Farmářské MÁSLO min. 85% tuku - 250g

63 Kč
Vyprodáno

Farmářská ZAKYSANÁ SMETANA 18% tuku - 500g

55 Kč
Vyprodáno

Farmářský TVAROH POLOTUČNÝ 22% 20% TVS - 500g

36 Kč
Vyprodáno

Ghí PŘEPUŠTĚNÉ MÁSLO (bezvodý mléčný tuk) - 450g

157 Kč
Vyprodáno

Farmářská smetana ke šlehání 36%, 500 ml

60 Kč
Vyprodáno

Ghí PŘEPUŠTĚNÉ MÁSLO (bezvodý mléčný tuk) - 300g

105 Kč
Vyprodáno

Farmářské MLÉKO PLNOTUČNÉ 3,6% - 1000ml

27 Kč
Vyprodáno

Farmářská SMETANA KE ŠLEHÁNÍ 36% tuku - 250ml

39 Kč
Vyprodáno

Farmářská SMETANA KE ŠLEHÁNÍ 36% tuku - 1000ml

110 Kč
Vyprodáno

Farmářské KEFÍROVÉ MLÉKO - 500ml

29 Kč
Vyprodáno

Farmářský JOGURT 3,5% tuku - 500g

52 Kč
Vyprodáno

Farmářské KEFÍROVÉ MLÉKO - 1000ml

58 Kč
Vyprodáno

Farma rodiny Němcovy

Farma rodiny Němcovy vychází z nejstarší tradice českého venkova, aby svým zákazníkům nabídla to nejlepší, co nám naše zem dává.

Naše farma klade důraz na kvalitu a nejmodernější technologie, které se zde spojují se staletými zkušenostmi a dovednostmi selského stavu.

Farma rodiny Němcovy byla založena v roce 1990. Začala hospodařit na dvaceti hektarech půdy a s dvanácti kusy skotu. Již následující rok se farma rozšířila o nové hospodářské objekty. V současné době naše farma hospodaří na téměř sto šedesáti hektarech zemědělské půdy a v našich stájích najdete sto padesát toho nejlepšího hovězího dobytka.

Farma rodiny Němcovy patří mezi nejlepší podniky zaměřené na zpracování mléčných produktů i proto, že se nachází v ekologicky nejčistší oblasti České republiky - Českomoravské vrchovině. Tato krajina dává svou rozmanitostí, podhorským charakterem, řídkým osídlením a panenskou přírodou ty nejlepší podmínky pro chov skotu.

V současnosti produkujeme 400 000 l mléka ročně. Nepoužíváme krmiva GMO a naše mléko je obohacené o omega-3 mastně nenasycené kyseliny. Přijďte a využijte možnosti našich exkurzí, které pořádáme pro naše zákazníky. Můžete se tak podívat po naší farmě, jak zde hospodaříme, uvidíte naše kuřata a jejich prostředí plné prostoru pro volný pohyb. Zároveň se můžete podívat i na naše prasátka, která mají podestýlku zásadně ze slámy.

Mezi hlavní zásady farmy patří hospodařit s respektem k životnímu prostředí.

S každým zakoupeným výrobkem farmy Němcových podporujete životní pohodu jejich zvířat.

Od roku 2007 farma zpracovává mléko ve vlastní mini-mlékárně. Zabývá se převážně výrobou bílých jogurtů a sýrů. Některé produkty získaly ocenění Regionální produkt Vysočiny.

Když jsme se rozhodovali na jaké skupiny mléčných výrobků se zaměřit, uvědomili jsme si, jak málo kvalitních produktů náš trh zastupují výrobky s pro-biotickými kulturami - jogurty, pro-biotické nápoje. Proto jsme se rozhodli vyrábět a dodávat na náš trh právě tyto kvalitní české výrobky. Jako doplněk k těmto produktům vyrábíme velmi kvalitní Farmářský tvaroh a sýry. Žádný z našich výrobků neobsahuje ve svém složení škrob, stabilizátor, e-čko, ani žádné další přísady nahrazující mléko, či prodlužující datum spotřeby.

Používáme výhradně kravské mléko a kultury, které jsou zapotřebí k tomu, aby z mléka byl kvalitní výrobek: jogurt (laktobacilus bulgaris), tvaroh, sýry, pro-biotický nápoj. Naši zákazníci mají možnost navštívit naši farmu a prohlédnout si její prostory. Mohou tak nahlédnout do zákulisí výroby těch nejkvalitnějších potravin.

Součástí našeho chovu je i plemeno prasat přeštických. V současné době toto plemeno prasat nemůže konkurovat moderním plemenům a jejich hybridům využívaných ve velkochovech. Pro přeštické prase je potřeba najít odpovídající využití, zejména v malochovech a ekologických chovech.

Maso přeštického černostrakatého prasete obsahuje nitrosvalový tuk. Oproti moderním plemenům, u kterých se šlechtitelé snaží dosáhnout co nejvíc libového masa, přeštické si zachovává šťavnatost a vynikající chuť vepřového. Je jemně prorostlé, na pohled se zdá jako "mramorované". Kuchaři jej nazývají "mléčné maso" a zpravidla považují za jeho hlavní výhodu, že není suché – je proto ideální pro přípravu minutek. Jeho další výhodou je, že není potřeba na pánev přidávat žádný tuk.

Kvalitu masa způsobuje především jeho prodloužená doba růstu, prasata dostávají krmnou dávku uzpůsobenou na míru a rozhodně nepoužíváme GMO krmiva.


Farmářské kuře chlazené, vakuově balené, cca 1,7-2,2 kg

289 Kč

Kuřecí chlazená prsa, cca 0,65-0,7 kg

165 Kč

Bez plastového obalu

Farmářské mléko plnotučné - 1 litr (ve skle)

30 Kč

Bez lepku

AKCE - jogurt mix 7x 150g (karamel, jablko, jahoda, meruňka, višeň, borůvka, malina)

130 Kč

Bez lepku

Netínský špekáček, 1 kg

150 Kč

Kuřecí chlazené čtvrtky (balení cca 0,6 kg)

90 Kč

Vepřová panenka (vakuově balené cca 0,5 kg)

152 Kč

Kohoutek jarní (Bovans Brown), sada 3 ks, cca 1,35 kg

345 Kč

Bez lepku

Netínský uzený špek (vakuově balené cca 0,3 kg)

118 Kč

Bez lepku

Netínské párečky (vakuově balené po 6 ks)

75 Kč

Kuřecí polévková směs (vak. bal. cca 0,4 kg)

35 Kč

Chléb celožitný kváskový

49 Kč

Kde chcete začít svůj kvalitní nákup?