Bystřice - úterý

Milí zákazníci, nákupy v této skupině vydávám každé úterý, doporučuji nakoupit raději dříve, někteří dodavatelé mají dřívější ukončení nákupu.
Máme také skupinu s výdejem ve čtvrtek 👉 www.scuk.cz/bystrice 👈, můžete proto nakupovat na dva dny v týdnu a mít vše super čerstvé, je možné být přihlášený v obou skupinách, jen mezi nimi překlikávat.

Nakupujeme zde online kvalitní a čerstvé potraviny přímo od menších českých farmářů a výrobců. Svůj nákup si vyzvednete v úterý v Mandalce, kde je malý bezobalový obchůdek a prostor kde masíruji - www.mandalka.cz
Doprava je vždy zdarma a výše objednávky není nijak limitovaná, můžete nakupovat několikrát za týden, objednávky se sloučí.
Výdej - čas výdeje je pouze orientační, většinou mám nákupy připravené dříve, sledujte FB skupinu, kde informuji když jsou nákupy připraveny nebo volejte či pište SMS a po dohodě je možné si nákup samozřejmě vyzvednout i později. Pokud se dostanete do karantény, volejte, nákup Vám rádi přivezeme.

A o čem jsou nákupy na Scuku? Znamená to nakupovat udržitelněji, neplýtvat jídlem, rozmýšlet nad každým nákupem. Je to povědomí o tom, kdo potravinu vypěstoval, za jakých podmínek a jak se k nám dostala. Pomalé nákupy na Scuku jsou také o setkávání lidí, je to vykročení z běžné supermarketové anonymity :-)

Nezapomeňte se také připojit k FB skupině a sledujte tam aktuální novinky a oznámení.
Těším se na setkávání s Vámi, Jana

Organizátor
Jana Austová
Nakupující
97 uživatelů
Máme Facebook skupinu
Kdy a kde si nákup vyzvednete

Místo výdeje
Doktora Edvarda Beneše 35, Bystřice
okr. Benešov
Prodej končí
ne 13. 6. 23:59
Datum a čas výdeje
út 15. 6. 16:0019:00

Nejoblíbenější výrobci & farmáři

Farma rodiny Němcovy

Farma rodiny Němcovy vychází z nejstarší tradice českého venkova, aby svým zákazníkům nabídla to nejlepší, co nám naše zem dává.
Naše farma klade důraz na kvalitu a nejmodernější technologie, které se zde spojují se staletými zkušenostmi a dovednostmi selského stavu.

Farma rodiny Němcovy byla založena v roce 1990. Začala hospodařit na dvaceti hektarech půdy a s dvanácti kusy skotu. Již následující rok se farma rozšířila o nové hospodářské objekty. V současné době naše farma hospodaří na téměř sto šedesáti hektarech zemědělské půdy a v našich stájích najdete sto padesát toho nejlepšího hovězího dobytka.

Farma rodiny Němcovy patří mezi nejlepší podniky zaměřené na zpracování mléčných produktů i proto, že se nachází v ekologicky nejčistší oblasti České republiky - Českomoravské vrchovině. Tato krajina dává svou rozmanitostí, podhorským charakterem, řídkým osídlením a panenskou přírodou ty nejlepší podmínky pro chov skotu.

V současnosti produkujeme 400 000 l mléka ročně. Nepoužíváme krmiva GMO a naše mléko je obohacené o omega-3 mastně nenasycené kyseliny. Přijďte a využijte možnosti našich exkurzí, které pořádáme pro naše zákazníky. Můžete se tak podívat po naší farmě, jak zde hospodaříme, uvidíte naše kuřata a jejich prostředí plné prostoru pro volný pohyb. Zároveň se můžete podívat i na naše prasátka, která mají podestýlku zásadně ze slámy.

Mezi hlavní zásady farmy patří hospodařit s respektem k životnímu prostředí.

S každým zakoupeným výrobkem farmy Němcových podporujete životní pohodu jejich zvířat.

Od roku 2007 farma zpracovává mléko ve vlastní mini-mlékárně. Zabývá se převážně výrobou bílých jogurtů a sýrů. Některé produkty získaly ocenění Regionální produkt Vysočiny.

Když jsme se rozhodovali na jaké skupiny mléčných výrobků se zaměřit, uvědomili jsme si, jak málo kvalitních produktů náš trh zastupují výrobky s pro-biotickými kulturami - jogurty, pro-biotické nápoje. Proto jsme se rozhodli vyrábět a dodávat na náš trh právě tyto kvalitní české výrobky. Jako doplněk k těmto produktům vyrábíme velmi kvalitní Farmářský tvaroh a sýry. Žádný z našich výrobků neobsahuje ve svém složení škrob, stabilizátor, e-čko, ani žádné další přísady nahrazující mléko, či prodlužující datum spotřeby.

Používáme výhradně kravské mléko a kultury, které jsou zapotřebí k tomu, aby z mléka byl kvalitní výrobek: jogurt (laktobacilus bulgaris), tvaroh, sýry, pro-biotický nápoj. Naši zákazníci mají možnost navštívit naši farmu a prohlédnout si její prostory. Mohou tak nahlédnout do zákulisí výroby těch nejkvalitnějších potravin.

Součástí našeho chovu je i plemeno prasat přeštických. V současné době toto plemeno prasat nemůže konkurovat moderním plemenům a jejich hybridům využívaných ve velkochovech. Pro přeštické prase je potřeba najít odpovídající využití, zejména v malochovech a ekologických chovech.

Maso přeštického černostrakatého prasete obsahuje nitrosvalový tuk. Oproti moderním plemenům, u kterých se šlechtitelé snaží dosáhnout co nejvíc libového masa, přeštické si zachovává šťavnatost a vynikající chuť vepřového. Je jemně prorostlé, na pohled se zdá jako "mramorované". Kuchaři jej nazývají "mléčné maso" a zpravidla považují za jeho hlavní výhodu, že není suché – je proto ideální pro přípravu minutek. Jeho další výhodou je, že není potřeba na pánev přidávat žádný tuk.

Kvalitu masa způsobuje především jeho prodloužená doba růstu, prasata dostávají krmnou dávku uzpůsobenou na míru a rozhodně nepoužíváme GMO krmiva.

Farma Bezdínek

Farmu Bezdínek najdete u Dolní Lutyně na Karvinsku, v těsné blízkosti chráněného území přírodní památky Niva Olše. Od roku 2018 se zde pěstuje 12 měsíců v roce vynikající, zdravá a chutná zelenina s maximálním ohledem k přírodě. Na ochranu proti chorobám a škůdcům zde používají přirozené nepřátele škůdců – užitečný hmyz a zálivka je řešena dešťovou vodou. Pro pěstování se používá organický substrát, který se po ukončení pěstební sezóny kompostuje.

Farma Bezdínek je první a jediný skleník v Česku, který má certifikovanou technologii pěstování zeleniny „BEZ PESTICIDŮ“.
Rajčata s logem „certifikováno bez pesticidů“ splňují stejné legislativní požadavky z hlediska obsahu pesticidů jako bio produkty nebo baby-food.

Naším posláním je přispívat k tomu, aby Češi jedli 12 měsíců v roce více lokálně vypěstované zeleniny nejlepší možné chuti. Proto pro Vás na Bezdínku celoročně s láskou a nadšením pěstujeme ty nejchutnější odrůdy rajčat a okurek a sbíráme je až opravdu plně dozrají.

Kde chcete začít svůj kvalitní nákup?

Jana doporučuje

Přeji Vám krásný nový týden,

nový dodavatel sice tento týden není, ale novinek máme spoustu, určitě máte z čeho vybírat, jen té výborné jarní zeleniny co přibývá a nevozí nám ji přes půl světa, ale je česká a toho si já opravdu cením a chci podporovat české farmáře.

Také už je doba příznivá a můžu opět spustit občasné ochutnávky, budu se snažit vybírat novinky nebo to co mě aktuálně zaujme, kdybyste měli nějaké nápady co byste rádi ochutnali, budu ráda. 🙂

V bezobalovém obchůdku přibyly nové příchutě velice oblíbených, ručně dělaných, bez E a bez palmového oleje, trubiček Gofretek - Malibu, Míša a Latte, přijďte ochutnat 😋.

Mějte se krásně a těším se na Vás při výdejích :)

Jana Austová
Organizátorka Skupiny