Bystřice - čtvrtek

Rozjela jsem další skupinu s výdejním dnem v ÚTERÝ => www.scuk.cz/bystrice-utery, přidejte se a nákupy si rozložte, budete mít větší šanci sehnat vše potřebné, aniž by bylo vyprodáno :-).
Můžete být přihlášeni v obou skupinách, úterní i čtvrteční a jen mezi nimi přepínat. Na úvodní stránce skupiny kliknete na "Změnit skupinu" ve žlutém rámečku vpravo. Dostanete se na vyhledávání skupin a tam nejdříve uvidíte ty skupiny, ve kterých jste členem. Budete tak dostávat informace k oběma probíhajícím nákupům

Výdej - vzhledem k aktuální situaci všem pošlu SMS až budu mít nákupy připravené. Vy mi pak napíšete vaše časové možnosti a já vám dám vědět časové rozmezí vašeho příjezdu, abyste se nesetkávali s ostatními nakupujícími, nákup vám připravím a předám mezi dveřmi.
Pokud byste se ocitli v karanténě, nabízím také možnost, že Vám nákup dovezu až domů.

Vítejte v Nákupní skupině Bystřice.
Nakupujte zde online kvalitní a čerstvé potraviny přímo od menších českých farmářů a výrobců. Pro svůj nákup si pak přijďte vždy ve čtvrtek na výdejní místo na adresu Dr. E. Beneše 35, Bystřice. Doprava je vždy zdarma.
Pokud by Vám den nebo čas výdeje nevyhovoval, neváhejte a pište nebo volejte na kontaktní telefon, určitě domluvíme jiný termín.
Nezapomeňte se také připojit k FB skupině a sledujte tam aktuální novinky.
Těším se na setkávání s Vámi, Jana

Organizátor
Jana Austová
Nakupující
191 uživatelů
Sledovat skupinu na FB
Kdy a kde si jídlo vyzvednete

Místo výdeje
Doktora Edvarda Beneše 35, Bystřice
Prodej končí
ne 5. 4. 23:59
Datum a čas výdeje
čt 9. 4. 16:0019:00

Jak to u nás funguje?

Připojte se do Nákupní skupiny

Nakupte online v Nákupní skupině

Vyzvedněte si nákup na výdejním místě

Vychutnejte si lokální dobroty

Nejoblíbenější výrobci & farmáři

Farma rodiny Němcovy

Farma rodiny Němcovy vychází z nejstarší tradice českého venkova, aby svým zákazníkům nabídla to nejlepší, co nám naše zem dává.
Naše farma klade důraz na kvalitu a nejmodernější technologie, které se zde spojují se staletými zkušenostmi a dovednostmi selského stavu.

Farma rodiny Němcovy byla založena v roce 1990. Začala hospodařit na dvaceti hektarech půdy a s dvanácti kusy skotu. Již následující rok se farma rozšířila o nové hospodářské objekty. V současné době naše farma hospodaří na téměř sto šedesáti hektarech zemědělské půdy a v našich stájích najdete sto padesát toho nejlepšího hovězího dobytka.

Farma rodiny Němcovy patří mezi nejlepší podniky zaměřené na zpracování mléčných produktů i proto, že se nachází v ekologicky nejčistší oblasti České republiky - Českomoravské vrchovině. Tato krajina dává svou rozmanitostí, podhorským charakterem, řídkým osídlením a panenskou přírodou ty nejlepší podmínky pro chov skotu.

V současnosti produkujeme 400 000 l mléka ročně. Nepoužíváme krmiva GMO a naše mléko je obohacené o omega-3 mastně nenasycené kyseliny. Přijďte a využijte možnosti našich exkurzí, které pořádáme pro naše zákazníky. Můžete se tak podívat po naší farmě, jak zde hospodaříme, uvidíte naše kuřata a jejich prostředí plné prostoru pro volný pohyb. Zároveň se můžete podívat i na naše prasátka, která mají podestýlku zásadně ze slámy.

Mezi hlavní zásady farmy patří hospodařit s respektem k životnímu prostředí.

S každým zakoupeným výrobkem farmy Němcových podporujete životní pohodu jejich zvířat.

Od roku 2007 farma zpracovává mléko ve vlastní mini-mlékárně. Zabývá se převážně výrobou bílých jogurtů a sýrů. Některé produkty získaly ocenění Regionální produkt Vysočiny.

Když jsme se rozhodovali na jaké skupiny mléčných výrobků se zaměřit, uvědomili jsme si, jak málo kvalitních produktů náš trh zastupují výrobky s pro-biotickými kulturami - jogurty, pro-biotické nápoje. Proto jsme se rozhodli vyrábět a dodávat na náš trh právě tyto kvalitní české výrobky. Jako doplněk k těmto produktům vyrábíme velmi kvalitní Farmářský tvaroh a sýry. Žádný z našich výrobků neobsahuje ve svém složení škrob, stabilizátor, e-čko, ani žádné další přísady nahrazující mléko, či prodlužující datum spotřeby.

Používáme výhradně kravské mléko a kultury, které jsou zapotřebí k tomu, aby z mléka byl kvalitní výrobek: jogurt (laktobacilus bulgaris), tvaroh, sýry, pro-biotický nápoj. Naši zákazníci mají možnost navštívit naši farmu a prohlédnout si její prostory. Mohou tak nahlédnout do zákulisí výroby těch nejkvalitnějších potravin.

Součástí našeho chovu je i plemeno prasat přeštických. V současné době toto plemeno prasat nemůže konkurovat moderním plemenům a jejich hybridům využívaných ve velkochovech. Pro přeštické prase je potřeba najít odpovídající využití, zejména v malochovech a ekologických chovech.

Maso přeštického černostrakatého prasete obsahuje nitrosvalový tuk. Oproti moderním plemenům, u kterých se šlechtitelé snaží dosáhnout co nejvíc libového masa, přeštické si zachovává šťavnatost a vynikající chuť vepřového. Je jemně prorostlé, na pohled se zdá jako "mramorované". Kuchaři jej nazývají "mléčné maso" a zpravidla považují za jeho hlavní výhodu, že není suché – je proto ideální pro přípravu minutek. Jeho další výhodou je, že není potřeba na pánev přidávat žádný tuk.

Kvalitu masa způsobuje především jeho prodloužená doba růstu, prasata dostávají krmnou dávku uzpůsobenou na míru a rozhodně nepoužíváme GMO krmiva.

První kuřecí farma

V Červeném Hrádku jsme v letošním roce postavili novou halu pro chov kuřat, abychom Vám mohli nabídnout kvalitu, která není v České republice často dostupná. Kuřata rostou 57 - 70 dnů, mají standartní režim dne a noci a jsou krmena kukuřicí, ječmenem a pšenicí bez GMO.
Důležitým aspektem je fakt, že jsou kuřata chována eticky, což se významně podílí na jejich výjimečné chuti a kvalitě masa. Porážka je přímo na farmě a kuřata tak nejsou vystavována stresu během transportu, jak tomu často bývá.

Nezbývá, než naše kuře ochutnat a o kvalitě se přesvědčit u Vás doma.

Kde chcete začít svůj kvalitní nákup?

Jana doporučuje

Krásný týden milí scukaři,

začíná nám nový nákup pro čtvrteční výdej, musím upozornit, abyste s nákupem neváhali a nakoupili hned v pondělí nebo úterý, protože minulý týden padl limit na chlazené ve Scukovém překladišti už ve čtvrtek.

Ještě jednou připomínám, zavedla jsem druhý výdejní den, a to ÚTERÝ 🎉V aktuální situaci už limit ve stávající Skupině pro nákupy všech nestačí. Díky novému výdejnímu dni objem nákupů a zákazníků rozložíme, budete mít možnost výběru ze dvou termínů, případně využijete oba, ať prostě nemusíte vůbec chodit do obchodů v této výjimečné době. Bystřice-úterý ▸▸▸www.scuk.cz/bystrice-utery.

Novinky:
FÆNCY FRIES Ostrava 🍟 V nabídce jsou chlazené hranolky, které si doděláte doma a k tomu skvělé dipy.
Pasta Mamma - spousta druhů výborných těstovin.

Pštrosí Vršek Wieder vytvořil akci na pštrosí vejce a nabídne je za nižší cenu.

Opatrujte se a těším se na vás v úterý a čtvrtek při výdeji :-)

Jana Austová
Organizátorka Skupiny