Orlickoústecký Scuk

Vítám vás v Orlickoúteckém Scuku,

moje jméno je Martina Hrabovská a mám doma dva kluky 4letého a 2letého. Pro svoji rodinu chci to nejlepší a už mě nebavilo nakupovat v supermarketu, takže jsem to vzala do vlastních rukou a založila Scuk v Ústí nad Orlicí.

V tuto chvíli můžete v naší skupině nakoupit širokou škálu potravin, eko drogerie a kosmetiky. Kromě stálého sortimentu zařazujeme jednou měsíčně Mlýn Korunka z Číčové u Kostelce nad Orlicí. Dělejte si proto raději zásobu mouky cca na ten měsíc. :-)

Pro zájemce můžu po domluvě připravit kvásek na pečení domácího chleba, ke kterému ráda přidám instrukce, jak ho uchovávat, množit a přidám nějaký ten recept na chléb nebo třeba housky. :)

Vyzvedávat své objednávky si můžete v Rybárně u Svobodů v Ústí nad Orlicí - Hylvátech, ulice Potoční 184.

Doporučuji přidat se také do Facebookové skupiny, kde pravidelně představuji novinky v sortimentu, přidávám svoje doporučení nebo recepty. To vše vám může pomoci se lépe zorientovat v široké nabídce.

Těším se na viděnou.

Martina

MH
Organizátor
Martina Hrabovská
Nakupující
413 uživatelů
Sledovat skupinu na FB
Kdy a kde si jídlo vyzvednete

Místo výdeje
Potoční 184, Ústí nad Orlicí
Prodej končí
ne 17. 11. 23:59
Datum a čas výdeje
čt 21. 11. od 16:00 do 18:00

Jak to u nás funguje?

Připojte se do Nákupní skupiny

Nakupte online v Nákupní skupině

Vyzvedněte si nákup na výdejním místě

Vychutnejte si lokální dobroty

Nejoblíbenější výrobci & farmáři

Farma rodiny Němcovy

Farma rodiny Němcovy vychází z nejstarší tradice českého venkova, aby svým zákazníkům nabídla to nejlepší, co nám naše zem dává.
Naše farma klade důraz na kvalitu a nejmodernější technologie, které se zde spojují se staletými zkušenostmi a dovednostmi selského stavu.

Farma rodiny Němcovy byla založena v roce 1990. Začala hospodařit na dvaceti hektarech půdy a s dvanácti kusy skotu. Již následující rok se farma rozšířila o nové hospodářské objekty. V současné době naše farma hospodaří na téměř sto šedesáti hektarech zemědělské půdy a v našich stájích najdete sto padesát toho nejlepšího hovězího dobytka.

Farma rodiny Němcovy patří mezi nejlepší podniky zaměřené na zpracování mléčných produktů i proto, že se nachází v ekologicky nejčistší oblasti České republiky - Českomoravské vrchovině. Tato krajina dává svou rozmanitostí, podhorským charakterem, řídkým osídlením a panenskou přírodou ty nejlepší podmínky pro chov skotu.

V současnosti produkujeme 400 000 l mléka ročně. Nepoužíváme krmiva GMO a naše mléko je obohacené o omega-3 mastně nenasycené kyseliny. Přijďte a využijte možnosti našich exkurzí, které pořádáme pro naše zákazníky. Můžete se tak podívat po naší farmě, jak zde hospodaříme, uvidíte naše kuřata a jejich prostředí plné prostoru pro volný pohyb. Zároveň se můžete podívat i na naše prasátka, která mají podestýlku zásadně ze slámy.

Mezi hlavní zásady farmy patří hospodařit s respektem k životnímu prostředí.

S každým zakoupeným výrobkem farmy Němcových podporujete životní pohodu jejich zvířat.

Od roku 2007 farma zpracovává mléko ve vlastní mini-mlékárně. Zabývá se převážně výrobou bílých jogurtů a sýrů. Některé produkty získaly ocenění Regionální produkt Vysočiny.

Když jsme se rozhodovali na jaké skupiny mléčných výrobků se zaměřit, uvědomili jsme si, jak málo kvalitních produktů náš trh zastupují výrobky s pro-biotickými kulturami - jogurty, pro-biotické nápoje. Proto jsme se rozhodli vyrábět a dodávat na náš trh právě tyto kvalitní české výrobky. Jako doplněk k těmto produktům vyrábíme velmi kvalitní Farmářský tvaroh a sýry. Žádný z našich výrobků neobsahuje ve svém složení škrob, stabilizátor, e-čko, ani žádné další přísady nahrazující mléko, či prodlužující datum spotřeby.

Používáme výhradně kravské mléko a kultury, které jsou zapotřebí k tomu, aby z mléka byl kvalitní výrobek: jogurt (laktobacilus bulgaris), tvaroh, sýry, pro-biotický nápoj. Naši zákazníci mají možnost navštívit naši farmu a prohlédnout si její prostory. Mohou tak nahlédnout do zákulisí výroby těch nejkvalitnějších potravin.

Součástí našeho chovu je i plemeno prasat přeštických. V současné době toto plemeno prasat nemůže konkurovat moderním plemenům a jejich hybridům využívaných ve velkochovech. Pro přeštické prase je potřeba najít odpovídající využití, zejména v malochovech a ekologických chovech.

Maso přeštického černostrakatého prasete obsahuje nitrosvalový tuk. Oproti moderním plemenům, u kterých se šlechtitelé snaží dosáhnout co nejvíc libového masa, přeštické si zachovává šťavnatost a vynikající chuť vepřového. Je jemně prorostlé, na pohled se zdá jako "mramorované". Kuchaři jej nazývají "mléčné maso" a zpravidla považují za jeho hlavní výhodu, že není suché – je proto ideální pro přípravu minutek. Jeho další výhodou je, že není potřeba na pánev přidávat žádný tuk.

Kvalitu masa způsobuje především jeho prodloužená doba růstu, prasata dostávají krmnou dávku uzpůsobenou na míru a rozhodně nepoužíváme GMO krmiva.

Zeleninové bedýnky

Rád bych Vám vyprávěl příběh o nás .

Jednou se sešli Petrové v nově vzniklém svépomocném družstvu Mandava. Našli v sobě zalíbení, takové to normální, chlapské. :)
První Petr navrhl, aby spojili síly, nadání, chuť vařit a nadšení pro českou a regionální kvalitu. Založili firmu Čokodžemy s.r.o.,
našli místo pro výrobnu v kouzelném Jiřetíně pod Jedlovou a začali vyrábět skleničky s dobrotami.

Ale příběh pokračuje dál.

Jeden, ten hezčí, prodával svým zákazníkům zeleninové bedýnky na webových stránkách www.ekokramek.cz
Druhý, ten ještě hezčí, ve volnu jezdil po farmářských trzích s čokoládou nebo s regionálními výrobky Českosaského Švýcarska. Když nejezdil, tak stál u plotny a vařil marmelády. Jednou ho napadlo do té marmelády dát kvalitní čokoládu. A světe div se - na dvou prodejních akcích všechny Čokodžemy a Džemolády® zmizely zákazníkům v taškách. Jahodová s čokoládou a vanilkou byla prostě božskou manou.

První Petr měl spásný nápad. Co prodávat na akcích ty naše dobrůtky s čerstvě upečeným lívancem. Palačinek je všude dost, ale lívance?
Druhý Petr vymyslel receptury a lívancování mohlo začít. S velkým úspěchem šla na odbyt káva z řady Coffee Club. S ještě větším úspěchem se smažily výtečné lívance a na ty se mazaly exklusivní Čokodžemy a Džemolády®. Oba Petrové si řekli: „Když to jde na akcích, tak to půjde i v Jiřetíně. A k výrobně „přidružili“ i Lívancovnu.
Později začali vyrábět i Specialitky a Sirupy. Zde se prodejním hitem pomalu a nenápadně staly Staročeská Vejmrda a Cibuláda.

Příběh pokračuje.

Ale jak to tak bývá, časem zájem o marmelády opadl. Ale Petrové se nechtěli jen tak vzdát a přemýšleli co dál. Rozhodli se výrobu marmelád utlumit a zaměřit se pouze na výrobu Staročeské vejmrdy a Cibulády. Přidali polévku z hlivy ústřičné zavařenou do sklenic, se kterou měli v bistru a na trzích také úspěch protože polévku nezahušťovali moukou, ale kořenovou zeleninou a brambory.

Co ještě dodat. První Petr spojil dodávání bedýnek s firmou Čokodžemy.

A jak to celé bude pokračovat? To zatím Petrové nevědí, ale zvou vás do svého příběhu. Kupte si jejich výrobky a pište příběh s nimi.

Kde chcete začít svůj kvalitní nákup?

MH

Martina doporučuje

Pěkné pondělní ráno,

Martin na bílém koni dnes zřejmě nepřijede, za to ale startuje nový nákup, který se můžete vyzvednout ve čtvrtek 21.11.2019 v rybárně u Svobodů.

Novinkou tohoto týdne je Svobodný statek na soutoku, který nabízí zeleninu v bio-kvalitě a další výrobky vznikající převážně ruční prací přímo na statku. Aktuálně v nabídce najdete dva druhy dýní a zavařeniny, které jsou vyrobeny z jejich vlastních výpěstků.

Novinky má pro nás také Farma u svaté Anny, která do nabídky zařazuje dva smetanovo-jogurtové dezerty s ručně dělanou sušenkou. Jednomu dominují višně a cherry likér. Druhý je karamelový, proložený griliášem a ozdobený pravou šlehačkou.

Až do 17.11. běží speciální ochutnávková akce od Bon Lait, kdy můžete všechny jejich produkty nakoupit za poloviční cenu.

Pro milovníky slaného křupání také stojí za zmínku Enjoy Chips od Country Life. Křupavé chipsy vyrobené z čerstvé zeleniny, brambor, bez umělých barviv, dochucovadel a palmového oleje.

Příjemné nakupování a příjemný start do nového týdne. :)

Martina

Martina Hrabovská
Organizátorka Skupiny