Recenze podniku
Coffee Natura Bar Jeseník

ouhrabko
5/5

Prostředí/Personál/Kvalita: 4/5/5
Sepsala ouhrabko z 7 návštěv
Napsáno 9. říjen 2015

Mezi paneláky, v budově supermarketu najdete přijemnou kavárnu se špičkovou kávou.

Sudety jsou hodně specifický kraj. Mimo jiné se tu stává, že na místech běžných většinou jste nakonec z něčeho zklamaní, ale pak někde, naprosto nečekaně objevíte malý zázrak.

A přesně to se vám stane, když opustíte centrum Jeseníku a půjdete strašně dlouho- asi tak 3 minuty pomalé chůze od hlavního náměstí- směrem mezi paneláky. V budově supermarketu (jo v takové té hnusné betonové, placaté kostce, najdete Coffee Natura bar.

Na jaře roku 2015 si ho otevřeli Jan Kuruc – obchodník s kávou, barista a komisař České Barmanské Asociace a Lucie Lamborová – absolventka místní hotelovky a vítězka různých juniorských baristických soutěží.

Klíčová je zde káva – a tu dostanete naprosto perfektní, byť osobitou. Základem je totiž vlastní kávová směs – z několika druhů jihoamerických arabik v biokvalitě a s 5% robusty. Praženo v menší, spřátelené, slovenské pražírně. Káva je pražená docela na tmavo, ale není přepálená. Je to velmi zajímavý mezičlánek klasických italských směsí a trendy ovocných šťáviček. Krásně karamelově čokoládová a výborná je především v nápojích s mlékem.

V nabídce jsou také jednodruhové arabiky s jemnějším pražením a jedna z nich je vždy na druhém mlýnku. Káva je nabízena i do papírového kelímku na cestu, stejně jako je možné koupit zrnkovou kávu pro domácí přípravu.

Prozatím, bohužel, nenabízí žádné alternativní metody a třeba jejich panamská geisha by si rozhodně filtr zasloužila. Nebo alespoň french press.

Kromě kávy jsou v nabídce sypané čaje, limonády, pivo, jihoafrická vína, pár míchaných koktejlů a nebo ovocný milkshake. K jídlu pak denní nabídka koláčů či dortíků. Bohužel úplně se nechytlo to, že by kavárna večer začala fungovat jako bar, takže večer je zavřeno. Zajímavý bar, kde nejsou automaty a nenalejí vám zelenou a tuzemák v Jeseníku pořád chybí.

Navzdory absurdnímu místu je prostředí kavárny čisté, vzdušné a moc pěkné. Základem sice je nábytek ze starých palet, osb desky a přírodní, hrubě tkaná látka, ale vypadá to moc pěkně, bez toho, aby to sklouzlo k bydlenkovskému či hipsterskému klišé. Uprostřed stolů jsou pak malé zahrádky ze sukulentů, které kupodivu přežívají provoz a vystavení neurotickým či nenechavým zákazníkům. Součástí kavárny je i funkční dětský koutek a kavárna je nekuřácká a jejím stálým obyvatelem je papoušek Barney.

V současné době zde dostanete nejlepší kafe v okrese. To píšu s vědomím toho, že nahoře v Lázních Jeseník nabízí doubleshoot, ale mají trošku problémy s tím, jak ho připravit.

Avšak pevně doufám, že ovšem existence Natury rozhýbe neviditelnou ruku trhu a povede ke zvýšení kvality nabízené kávy i u konkurence. A že konečně někdo začne za Průsmykem nabízet nějakou dobrou filtrovanou kávu.

Sepsáno na základě návštěv

5/5
9. říjen 2015
5/5
17. září 2015
5/5
8. srpen 2015
5/5
2. srpen 2015
5/5
18. červen 2015
5/5
10. červen 2015
5/5
25. duben 2015


Scuk blog

Co si trochu osladit život nebo jarní smoothie? 🍓Zkuste to třeba...

22. březen 2018

Ochutnejte čerstvé těstoviny od Pasta Fresca 🍝👌 Link v biu...

21. březen 2018

Právě začínáme oslovovat blogery, foodies a jiné nadšence do...

19. březen 2018