Recenze podniku
Cream & Dream

Kačka Žvýkačka
4/5

Prostředí/Personál/Kvalita: 4/3/5
Sepsala Kačka Žvýkačka z 1 návštěvy
Napsáno 5. červen 2011

Cream & Dream je pro mě fakt splněný sen o zmrzlině, která chutná jako v Itálii a přitom si jí klidně můžu dát, kdy si vzpomenu, a stačí mi udělat jenom pár kroků.

Co děláte, když máte blbý den, týden, měsíc, půlrok? Já jím, takže se ze mě pomalu stává Kačka Bečka a s teplým počasím pár kil „k dobru“ musím připsat právě téhle provozovně. Chodím sem více či méně často už pár let. Dříve spíše tajně a svátečně, trošku jsem se bála svému okolí přiznat, že chodím na zmrzku za 45 Kč, ale čas pokročil, ceny všude stouply a tady se drží pořád stejně (možná +- 5 Kč), takže už sem chodím bez velkých tajností a občas někoho vezmu sebou.

Zmrzlinu si dávám zásadně do vaflového kornoutku, ne do kelímku, a skromně volím malou porci právě za 45 Kč. Je asi tak velká jako 4 normální kopečky a můžu si poručit 2 druhy. Pokud jde o zmrzlinu, jsem dost promiskuitní, nejvěrnější bývám čokoládové, kterou tu mají příjemně hořkou sem tam s nějakou hoblinkou čokolády. Když to na mě přijde, sáhnu po odlehčené sorbetové variantě mangové nebo různých citrusových. Parádní je hořkosladká grepová nebo osvěžující mandarinková. Těžké dny se tu dají zahnat i opravdovou pistáciovou bez zeleného barviva, sametovou kokosovou nebo lehčí jogurtovou. Zkrátka, v sezóně tu najdete všechny oblíbené chutě, řekněme tak 20 různých a všechny v nadstandardním provedení.

Při poslední návštěvě jsem ale neodcházela jen se zmrzlinou. V krabičce jsem si odnášela ještě 4 minimacarons, za neskutečných 10 Kč/ks. Nejdřív jsem se bála, že to bude cena za gram, protože nijak levné to tu fakt není, ale ne, je to vážně cena za kus o velikosti těch ze Saint Tropez, větší než třeba od Paula. Měli jen 3 druhy, čokoládovo-čokoládové, světlé s kokosovým krémem a malinové s marmeládou. Žádný oslnivý výběr, za to perfektní realizace. Pěkné patky, křupavé skořápky, nebublinkaté, nepopraskané a adekvátní náplň. Zvlášť čokoládové mě dostaly a myslím, že si budu odbíhat z práce častěji.

Kdybych sem leckdy nelítala v pracovní době na tajnačku, mohla bych si i posedět vevnitř s italskými turisty, interiér je totiž hodně podobný starým italským kavárnám. Obsluha je tu vcelku milá, málomluvná, ale efektivní a příjemná.

Sepsáno na základě návštěv

4/5
5. červen 2011


Scuk blog

Co si trochu osladit život nebo jarní smoothie? 🍓Zkuste to třeba...

22. březen 2018

Ochutnejte čerstvé těstoviny od Pasta Fresca 🍝👌 Link v biu...

21. březen 2018

Právě začínáme oslovovat blogery, foodies a jiné nadšence do...

19. březen 2018