Recenze podniku
Kino Káva

Yannka
4/5

Prostředí/Personál/Kvalita: 4/4/4
Sepsala Yannka z 5 návštěv
Naposledy upraveno 16. září 2015

Výborně zvládnutá výběrová káva v kombinaci s krásným prostředím rekonstruovaného art deco foyer kina Varšava.

Kino Káva je v současnosti asi nejzajímavější kavárnou v Liberci. Původní prostory kina Varšava jsem neznala a přesto jsem výsledkem okouzlena – jak asi musí zaplesat srdce místních, kteří ten krásný prostor znali už z dob fungování kina? Na webu si můžete prohlédnout, jak dobrovolníci vlastnoručně opravují kousek po kousku od podlahy po strop. Výsledek ocenila i Obec architektů, která kavárně letos udělila cenu Grand Prix v kategorii „Architektonický design, drobná stavba a umělecké dílo v architektuře“. K rekonstrukci vznikla sbírka a opravy dalších prostor pokračují i nadále, kavárna je ale od jara hotová.

Vstupní surovina od pražírny Doubleshot je vždy nadějnou zprávou, ne však automatickou zárukou dobře připravené kávy. Zde jsou ovšem baristé pečliví a žádné zásadní vady jsme neshledali ani na espressu s příjemně vyváženou aciditou, ani na vysloveně lahodném flat white s dobře připravenou pěnou. Drip ani aeropress jsme zatím nezkoušeli. V nabídce jsou klasické i méně obvyklé dorty a quiche od Hairy Bakers, dalšího ze zajímavých libereckých nových počinů.

Musím říct, že takhle nějak si představuji ideální moderní kavárnu. Jednoduchá a vzdušná, ale ne sterilní, nekuřácká, stolků tak akorát, dostatek prostoru, výborná káva, příjemný barista a hlavně příkladné vzkříšení genia loci budovy, jakých v každém městě chátrá spousta. Mé návštěvy Liberce se teď bez kávy z Kina už neobejdou.

Sepsáno na základě návštěv

4/5
10. prosinec 2016
4/5
18. červen 2016
4/5
22. listopad 2015
4/5
5. září 2015
4/5
25. duben 2015


Scuk blog

Co si trochu osladit život nebo jarní smoothie? 🍓Zkuste to třeba...

22. březen 2018

Ochutnejte čerstvé těstoviny od Pasta Fresca 🍝👌 Link v biu...

21. březen 2018

Právě začínáme oslovovat blogery, foodies a jiné nadšence do...

19. březen 2018