Recenze podniku
Bistro Zahrada

SugarfreeLife
4/5

Prostředí/Personál/Kvalita: 4/4/4
Sepsala SugarfreeLife z 9 návštěv
Napsáno 18. únor 2012

Bio Zahrada je oázou klidu, kde zpomalí i ten největší uspěchanec. Funkčně kombinuje kavárnu s prodejnou a bedýnkovým systémem, jednotlivé části si vzájemně neubírají, ba naopak.

Prostor kavárny je rozdělen na dvě části propojené chodbičkou. Přední část je rušnější, najdete tu pár stolečků s výhledem do ulice a pult s nabídkou nápojů a zákusků. Ve středu se tu vydávají bio bedýnky, počítejte s hustším provozem a možnou frontou u pultu. Podlouhlá zadní místnost zakončená maličkou teráskou obklopenou zelení, na níž se dá v létě také posedět, je ideální k trénování kavárenského povalečství. Je tu naprostý klid, často tu proto potkáte dvojice studentů a lektorů, jak se pilně učí cizímu jazyku. Můžete tu trávit hodiny tichým rozhovorem nebo sami s knížkou. Obsluha dozadu zavítá méně často, neruší vás neustálými dotazy, co si ještě dáte, což mi v tomto typu podniku vyhovuje. Pokud by bylo čekání přeci jen dlouhé, dá se objednat i u pultu vpředu (dříve se objednávalo jen tam, teď už obsluha rozšířila rádius i na zadní místnost).

Objednávat je skutečně z čeho, obvykle se nabídka skládá z několika druhů sladkých i slaných koláčů, některé domácí, jiné z Alrichova bio pekařství. Karobový koláč s tvarohem je jemně sladký a karob v něm není tak výrazný, takže neurazí ani kakaomilce. Pokud narazíte na mrkvový dort nebo cheesecake, jděte po nich! Různé quiche jsou také lákavé, ochutnala jsem špenátový (špenát tvoří opravdu podstatnou část quiche) a cuketový, jako lehká večeře neměly chybu, na přání vám je i ohřejí. Občas také zbyde nabídka z poledního menu, a tak jsem mohla okusit nejlepší polévku s játrovými knedlíčky svého života. Silný vývar a jemné játrové knedlíčky se doslova rozplývaly na jazyku. I zaplakala jsem, že se sem přes poledne nedostanu.

Nápojový lístek (podotýkám, že kávu nehodnotím, neb jí rozumím jako koza biopetrželi) je také zajímavý. Poprvé jsem například ochutnala „čaj“ z kustovnice, což jsou vlastně plody goji zalité horkou vodou. Geniální nápad, z kustovnice se tak naprosto ztratí svíravost, která je typická pro sušenou formu. Nejčastěji si ale dávám silný zázvorový čaj s výtečným medem. Dáváte-li přednost pravému čaji, jsou k dispozici sypané čaje či sáčkové Harney Sons, což je asi to nejlepší, co můžete v nečajovnách dostat. V létě osvěží poctivé mošty.

Sortiment prodejny obsáhl základní průřez biopotravinami i něco navíc. V exponované přední části najdete zejména různé pochoutky, sušenky, čokolády a tyčinky a chladicí box se sendviči a pomazánkami, v chodbičce zase těstoviny, luštěniny a jiné potraviny k vaření. Doporučuji vaší pozornosti Těchonické medy a medolády (zejména kakaovou s mandlemi a švestkami, je vynikající i samotná jen tak na lžičku) a ochucené čokolády Stainer.

Bedýnkový systém je v provozu i přes zimu, každý týden si můžete objednat kromě zeleninových bedýnek ve dvou velikostech také maso, mléčné výrobky, vajíčka z volného chovu (z Abatisu a z farmy Šilar), šťávy, vína, oleje a další dobroty. Ne vždy jsou všechny potraviny z českých farem, bývá to ale uvedeno v objednávkovém systému a vy se tak můžete rozhodnout. Vydává se vždy ve středu až konce otvírací doby v 21:00, což je velmi přátelské k uštvanému pracujícímu pražskému lidu.

Sepsáno na základě návštěv

4/5
29. březen 2013
4/5
5. říjen 2012
4/5
20. duben 2012
4/5
28. březen 2012
4/5
29. únor 2012
4/5
18. únor 2012
4/5
1. únor 2012
4/5
23. leden 2012
4/5
9. leden 2012


Scuk blog

Co si trochu osladit život nebo jarní smoothie? 🍓Zkuste to třeba...

22. březen 2018

Ochutnejte čerstvé těstoviny od Pasta Fresca 🍝👌 Link v biu...

21. březen 2018

Právě začínáme oslovovat blogery, foodies a jiné nadšence do...

19. březen 2018