Recenze podniku
The Barn Roastery

Michala
4/5

Prostředí/Personál/Kvalita: 4/4/4
Sepsala Michala z 3 návštěv
Naposledy upraveno 13. květen 2014

Pokud vám nevadí kontroverzní komunikace kavárny směrem k hostům (no laptops, no prams) a máte rádi kávu, bude se vám v The Barn Roastery líbit.

Přijít do The Barn Roastery, pokud jste předtím udělali zkušenost s mrňavým a našlapaným starým Barnem v centru, je docela úleva. Pražírna je prostorná, vzdušná, s dostatkem míst k sezení.

My jsme se sem dostali hned 3× během 4 dnů v Berlíně, vždy na snídani. První den personál mírně nestíhal, pak už ale bylo vše perfektní.

Vychytaný je způsob prezentace kávy, pokud vybíráte z Brew Baru. Barista zavolá vaše jméno a kávu vám dokonalou angličtinou představí včetně doporučení, jak ji popíjet. Pak vám předá šálek s trochou kávy, konvičku se zbytkem a kartičku s podrobným popisem kávy v angličtině a němčině.

Z Brew Baru jsme ochutnali všechny tři kávy, které byly zrovna v nabídce. Nejvíc mě zaujala etiopská Suke Quto (promytá) připravená na vac potu – s čistou, lehkou a vyváženou chutí. Naopak jsem nebyla úplně nadšená z cappuccina, které mělo jen tenkou mikropěnu a převažovala v něm hořkost. Jako by se mi personál snažil nenápadně naznačit, ať kašlu na mléko, že je to zas tak moc nebaví :)

Velmi dobré bylo všechno slané i sladké, co jsme ke kávě ochutnali, s výjimkou hodně suchého obloženého žitného chleba. Doporučuji supersladké pasteis de nata, s křupavým hnízdem těsta, tak dobré jsem ještě v Praze neobjevila. Nebo obyčejný štrůdl (s výraznou skořicovo-hřebíčkovou vůní), carrot cake i croissant.

A na závěr upřesnění, v čem pražírna Barnu vzbuzuje kontroverze. 1) Není tu wifi a s laptopem jste vykázáni do tmavší zadní části kavárny, na nejhezčí místa u oken si můžete nechat zajít chuť. 2) Do pražírny mají zákaz vstupu kočárky, prý kvůli nebezpečí požáru. Barn šel tak daleko, že je u vchodu masivní betonový sloupek s cedulkou "no prams", aby se s kočárkem opravdu nedalo projekt dovnitř. Na mě už je to za hranicí – vypadá takto: http://bit.ly/noprams, ale do hodnocení to nezahrnuji, ať si každý udělá svůj názor…

Sepsáno na základě návštěv

4/5
10. květen 2014
4/5
9. květen 2014
4/5
9. květen 2014


Scuk blog

Co si trochu osladit život nebo jarní smoothie? 🍓Zkuste to třeba...

22. březen 2018

Ochutnejte čerstvé těstoviny od Pasta Fresca 🍝👌 Link v biu...

21. březen 2018

Právě začínáme oslovovat blogery, foodies a jiné nadšence do...

19. březen 2018