Recenze podniku
Fransýr

Michala
4/5

Prostředí/Personál/Kvalita: 4/4/5
Sepsala Michala z 4 návštěv
Naposledy upraveno 6. únor 2014

Příjemné místo v centru, kde je radost nakupovat sýry. Cena odpovídá kvalitě, předražený sortiment rozhodně není, a to ani kdybych odmyslela šarmantního Francouze v ceně.

Update 6. 2.: Ubírám bod za personál, protože jsem si 30.1. domů odnesla tragicky nakrájenou šunku. Plátky byly tak natenko a tak špatně poskládané, že v balíčku vzniknul téměř jednolitý útvar, který ani s největší opatrností nešel oddělit na plátky.

Že prý existují místa, kde se nakupuje tak dobře, až se na několikasetkorunovou útratu vysloveně těšíte. Potvrzuju! Jedno takové je v centru Prahy, v pasáži Lucerna. Obchod se sýry si tu otevřel sympatický Frantík, který předtím působil na Letné.

Nová prodejna se nachází ve velkorysých prostorech, to je velké zlepšení oproti původnímu maličkému krámku na Letné. Sýry tu mají opravdu důstojné prostředí.

Největším bonusem Fransýru je rozhodně pan majitel. Dokáže se s vámi v pohodě dorozumět česky a jisté jazykové rozpaky jsou spíše roztomilé než opruz. :) Sýrů nabízí prá desítek druhů a má je v malíčku.

Pokud se tu stavíte, určitě zkuste kozí Crottin de Chavignol v „suché" verzi. Voní jako uherský salám (nebo jeté ponožky) a chutná… No prostě chutná! Nevím, jestli to je tím, že ve Fransýru najdete hlavně sýry z nepasterizovaného mléka, ale jsou úžasně nabité chutěmi. Oblíbila jsem si také jemné kozí sýry obalované v popelu – mají tři druhy na různých úrovních "jemnosti“. Parádně smradlavý epoisses skončil v troubě na toastech. Doporučuju zkusit i paštiky, ochutnat se chystám i vína, kterých tu najdete jen pár druhů, ale vsadím se, že pečlivě majitelem ochutnaných.

Pro představu o cenách: sýry začínají někde na 500 Kč/kg a končí na cca 1200 Kč/kg. Jsou převážně francouzské, ale seženete tu i pár švýcarských nebo italských klasik (parmazán), dokonce i farmářský čedar.

Sepsáno na základě návštěv

4/5
6. únor 2014
4/5
30. leden 2014
4/5
15. leden 2014
4/5
29. září 2010


Scuk blog

Co si trochu osladit život nebo jarní smoothie? 🍓Zkuste to třeba...

22. březen 2018

Ochutnejte čerstvé těstoviny od Pasta Fresca 🍝👌 Link v biu...

21. březen 2018

Právě začínáme oslovovat blogery, foodies a jiné nadšence do...

19. březen 2018