Recenze podniku
Argument

Hedvika
3/5

Prostředí/Personál/Kvalita: 3/3/4
Sepsala Hedvika z 1 návštěvy
Napsáno 30. listopad 2011

Ne že by to byla přímo láska na první pohled, ale myslím, že časem bychom s Argumentem mohli být docela dobří kamarádi.

Spousta věcí se mi v Argumentu líbí. Líbí se mi, že si tu mám kam pověsit kabát, že mají na polstrovaných gaučících polštářky, že díky lustru přímo nad stolem dobře vidím do talíře. Zamlouvá se mi střídmá výzdoba i jednoduché papírové prostírání a těší mě vlastně i fakt, že jako nekuřák sedím v zadní, menší a soukromější místnosti, a ne ve vyuzené ratejně s okny do ulice.

Líbí se mi, že mě personál u dveří přivítá, že mi představí aktuální nabídku, že má přehled o zdejších vínech a že se mě zeptá, jak mi chutná. Vůbec nejvíc se mi ale líbí, když mi přinese temně rudý Skoupilův Modrý portugal v pěkné buclaté sklence a jídlo na elegantních bílých talířích, které někdo chystal tak, aby lahodily oku. Vepřová panenka je nakrájena, aby byl dobře vidět její svůdně růžový vnitřek, kopeček brambor solitérně trůní v prohlubni hlubokého talíře a domácí cibulový kroužek se o loupanou plec opírá přímo s rozvernou elegancí. Užívám si maso ochucené jen velmi decentně a chutnající především po mase, vychutnávám si bramborové hranolky ze skutečných brambor a závidím svému spolustolovníkovi tenoučké křehké plátky telecího jazyka sevírované s nakyslým hořčičným přelivem. Líbí se mi, že se tu na jídlo příliš dlouho nečeká, ale také se nikam nespěchá. A taky se mi líbí, že po třech chodech odcházím spokojená a příjemně najedená, aniž bych se musela od stolu odkulit.

Pár věcí se mi v Argumentu líbí méně. Číšník se na mě za celou dobu návštěvy neusměje. Kořenová zelenina, nakrájená na vkusné tenoučké dlouhé proužky, se ze lžíce lenivě převaluje zpátky do silného hovězího vývaru – nešlo by ji krájet poživatelněji? Houbové ragú chutná daleko méně houbově, než člověk podle vzhledu a vůně očekává. Čokoládový fondán by mohl být vlhčí a vláčnější – a toalety zase lépe k nalezení. Existují prostě drobnosti, které si tak docela neužívám.

I když jsem ale Argumentu přímo nepropadla, musím přiznat, že mě v mnoha ohledech zaujal a rozhodně se tam ještě vrátím. Jsem sama docela zvědavá, jak a čím se mi Argument zalíbí příště.

Sepsáno na základě návštěv

3/5
30. listopad 2011


Scuk blog

Co si trochu osladit život nebo jarní smoothie? 🍓Zkuste to třeba...

22. březen 2018

Ochutnejte čerstvé těstoviny od Pasta Fresca 🍝👌 Link v biu...

21. březen 2018

Právě začínáme oslovovat blogery, foodies a jiné nadšence do...

19. březen 2018